SK Slaný vs Štětí

Datum a čas konání: 21.9.2019 16:30

SK Slaný – FK Meteor Praha VIII 3 : 3 ( 1 : 0 ) ( 2 : 4 pen.)

SK Slaný – FK Meteor Praha VIII  3 : 3  ( 1 : 0 )  ( 2 : 4 pen.)

Branky : 22. Nádeníček (pen.), 52. Křeček, 88. Vimr – 80. Junek, 84. Kostka, 90. Frantl.

Sestava : Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Zelenka – Pospíšil – Vimr (90.Maroušek), Křeček (83.Macháček), Galbavý (51.Kubík), Trnka (64.Holly) – Nádeníček (83.Tikovský). Na lavičce zůstal brankář Mareš.

Náš pražský soupeř do utkání vstoupil aktivně a úvod zápasu se tak trochu nesl v jeho režii, nicméně Sedláka nijak ohrozit nedokázal a tak se v 5.min. ke střele dostal domácí Pospíšil, ale mířil nepřesně a brankář Toma nemusel zasahovat. V 10.min. Sedlák bez problémů sebral míč po tečované střele Ezealy. V 21.min. si Nádeníček naběhl na přesný centr Vimra, před brankářem Tomou byl sražen obráncem a rozhodčí Nehasil odpískal penaltu. Tu pak ve 22.min. bezpečně náš útočník proměnil. Vedeme 1:0. Ve 30.min. se předvedli rychlou akcí hosté a po centru z levé strany Holeček hlavičkoval naštěstí pro domácí nepřesně. V 41.min. Vimr pobídl přesnou přihrávkou ke střele Trnku, ten ale bránu netrefil a chvíli nato ho napodobil Křeček, když branku hostí přestřelil. Ve 46.min. jsme zbytečně ztratili míč a Budějský z dobré pozice dal vyniknout Sedlákovi. Tři minuty nato pálil tvrdě Novotný, Sedlákovu bránu ale těsně minul. V 52.min. Kubaška vybojoval v hloubi pole míč, poslal jej na Vimra, který přesnou přihrávkou z pravé strany našel Křečka. Náš kapitán pak střelou z první nedal brankáři šanci a vedeme 2:0. V 57.min. minutě přišel důležitý moment celého zápasu, když v prostoru před střídačkami fauloval Kubaška a hlavní rozhodčí mu ukázal po jeho zákroku červenou kartu. Hosté vycítili šanci a hnali se v přesilovce za korigováním výsledku. Jejich zakončení, většinou zpoza šestnáctky však bylo vcelku neškodné, neboť mu chyběla přesnost. Vše se změnilo v 80.min., když jsme sice odvrátili roh soupeře, jenže míč přišel k noze střídajícího Junka, který přízemní střelou snížil na 2:1. V 84.min. pak hosté nastřelil tyč Sedlákovy brány, od ní se míč odrazil přímo k rovněž střídajícímu hráči Kostkovi, který pak zblízka prostřelil Sedláka a vyrovnal na 2:2. V 86.min. Hollyho střela šla těsně vedle a v 88.min. Zelenka vyslal vpřed kolmou přihrávkou Vimra, který opět strhl vedení na naší stranu. V poslední minutě základní hrací doby ale hosté dokázali vyrovnat po přesném centru zleva a parádní umístěné hlavičce kapitána Frantla. Tříminutové nastavení už na výsledku nic nezměnilo. Penaltový rozstřel zahájil přesnou střelou hostující Frohna, zatímco Zelenka branku přestřelil. Za Meteor se pak trefili Kostka a Nečas a za domácí Macháček a Jaráb. Čtvrtá série byla v podání střelců chabá, neboť Novotného vychytal Sedlák a Kubíka Toma. V páté sérii se trefil exligista Rada a bylo rozhodnuto. Dva body berou hosté z Prahy.

Jak jinak nazvat dnešní zápas, než infarktový? Deset minut před koncem zápasu vedeme o dvě branky, přestože od 57.minuty hrajeme v oslabení. Hosté pak během pěti minut vyrovnají. My znovu dokážeme strhnout vedení na svou stranu a dvě minuty před koncem máme na dosah výhru za tři body. Meteor ale v poslední minutě opět stav srovná a pak dokonce vyhraje i penaltový rozstřel. Po čtyřech kolech jsme v tabulce pravdy na nule a máme šest bodů. Dokázali jsme ve čtyřech kolech dosáhnout všech možných výsledků. Prohrát, vyhrát, prohrát penalty, vyhrát penalty. Nyní jedeme dvakrát ven, v neděli do Loun a za čtrnáct dní v sobotu dopoledne do Chomutova.

Foto: https://www.zonerama.com/romanmares/Album/5572245 (Roman Mareš)

Galerie k aktualitě

Chomutov