Večerní prohra ...

SK Poříčí - SK Slaný 2 : 1 ( 1 : 1 )

SK Posázavan Poříčí n. Sáz. – SK Slaný  2 : 1  ( 1 : 1 )

Branky: 20.Trpišovský, 73.Rejhon – 44.Peroutka (vl.)

Sestava: Sedlák – Kubaška (67.Tikovský), Holly, Jaráb, Zelenka – Křeček, Mareš, Hansl – Vimr (63.Maroušek), Hořejší, Kroutil. Do hry nezasáhli brankář Mareš a Volgner.

Do utkání vletěli slánští hráči aktivně a vymanili si tlak. Až v 8.min. se domácí dostali před Sedláka a hned z toho bylo nebezpečné zakončení, střelcem na konci akce byl Jírů a Sedlák musel zasahovat. V 11.min. tvrdou střelu Rejhona Sedlák vyrazil zpět do pole a ustáli jsme také ošemetnou situaci, která před ním poté vznikla. Ve 13.min. kopal Kroutil tk. z poměrně velké vzdálenosti, ale mířil přesně a tvrdě a Soukup musel předvést svoje kvality a dokázal míč parádním zákrokem vyrazit. Ve 20.min. prohráváme 1:0 a tento gól jde na vrub našich obránců, neboť míč se zleva od rohového praporku dostal přes dva naše obránce až před Sedláka, kde číhal střelec Trpišovský a zblízka poslal míč do sítě. Ve 30.min. střílel na druhé straně Hansl, Soukup míč chytil. Minutu nato sklepl Hořejší míč na střelu Vimrovi, ale ten mířil vysoko nad. Ve 33.min. Křečkovu střelu Soukup opět vyrazil. Ve 39.min. měl práci opět Sedlák, když zlikvidoval tk. Pohorského. Ve 44.min. se dostal do pokut. území s chutí hrající Kroutil, poslal míč na Vimra, jehož střelu si Peroutka srazil do vlastní sítě. Po změně stran se dlouhé minuty na menším hřišti spíše bojovalo a šance nepřicházely. V 66.min. po našem rohu hlavičkoval těsně nad Jaráb. O výsledku pak rozhodl v 73.min. Rejhon, jehož povedený tk. přes slánskou zeď a míč posazený na milimetry přesně k pravé tyči Sedlákovy brány byl pro našeho golmana nechytatelný. V 82.min. měl Sedlák plné ruce práce se střelou Trpišovského, kterou srazil na roh a v 83.min. hlavičkoval těsně vedle Vacek. V 85.min. viděl Zelenka druhou žlutou kartu a musel se jít sprchovat. V 87.min. po našem rohu parádně hlavičkoval do sítě Křeček, ale pískal se faul Hořejšího a gól nemohl být uznán a stejně tak tomu bylo i po úniku a střele Tikovského, neboť náš hráč získal míč po faulu na bránícího hráče.

V Poříčí jsme chtěli vyhrát a ziskem bodů odpovědět na poněkud nefér praktiky domácích s odkládáním (nejen tohoto) zápasu. Tasit se v den zápasu na hráče soupeře, z nichž někteří mají doma děti, s příušnicemi, to se mi zdá být opravdu poněkud přes čáru. Ve čtvrtečním večerním utkání jsme prohráli, nicméně v první půli jsme byli herně o něco lepší. Po změně stran tak tomu již bohužel nebylo. Rozhodčí Tvaroh udělil hned sedmi našim hráčům žlutou kartu a navíc Zelenka byl po druhé žluté vyloučen. O urputném boji svědčí také tři žluté pro domácí. Po pátečním volnu zajíždíme v sobotu do Hvozdnice.