Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – SK Kladno 0 : 0

SK Slaný – SK Kladno  0 : 0

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Lehner – Balšánek (31. Herčík) – Sváta, Pospíšil – Ceccarelli (80. Dohnanský), Nádeníček, Veselý (46. Novotný). Připraveni na lavičce zůstali: Junek, Říčka, Kopřiva a Kocourek.

V 8. min. se kladenští objevili prvně ve slibné šanci před Sedlákem, ale vytěžili z ní pouze rohový kop. V 11. min. jsme kontrovali a vytvořili jsme si po dobré kombinaci střeleckou pozici, jenže Lehner dal svojí střelou vyniknout Smrkovskému. Ve 23.min. Smrkovský musel prokázat svoje kvality podruhé, když efektně zlikvidoval Nádeníčkovu střelu k tyči. V 31. min. musel ze hry pro svalové zranění Balšánek a nahradil jej Herčík. Můžeme předeslat, že si počínal po zbytek utkání skvěle! Ve 32. min. Ceccarelli prováhal v dobré pozici možnost zakončení. Ve 38. min. střílel pohotově a přesně Sváta a Smrkovský se opět musel vytasit parádním, efektivním zákrokem a překvapivou střelu zlikvidoval. Ve 42. min. Ceccarelliho tk. zleva na bližší tyč Smrkovský rovněž zlikvidoval. Poslední minuta prvního poločasu přinesla zranění Veselému, kterého do druhé části dějství střídal Novotný. V 50. min. hosté předvedli rychlý brejk po pravé straně hřiště a Sedlák pak parádně zasáhl proti střele Šnobla. V 65.min. střelecky v dobré pozici selhal Šíma. Když mířil vysoko nad Sedlákovu bránu. V 67.min. zaskočil na brankové čáře za svého gólmana Javorek a vyrazil míč, mířící do domácí brány. V 72.min. Sedlák nadvakrát perfektně zasáhl proti střelám Čížka. V této fázi zápasu hosté chtěli strhnout vedení na svou stranu a před Sedlákem chvílemi bylo horko. V 85. min. Sedlák v pohodě chytil střelu Dejčmara. V 86. min. šel na Smrkovského středem hřiště sám Pospíšil, ač sledován obránci, stačil vystřelit, ale Smrkovský byl opět úspěšný. V 88. min. hosté získali roh a na něj z branky vyběhl i Smrkovský, totéž pak zopakoval v třetí minutě nastavení, ale na stavu 0:0 se už nic nezměnilo.

Remízový zápas, který na postavení hostů v boji o čelo tabulky nic nevyřešil a zisk jediného bodu pro domácí znamená, že nejspíš budeme muset počítat s dalším posunem v divizní tabulce směrem dolů. Nicméně plichta se silným Kladnem je pro nás povzbuzením do dalších bojů v soutěži. Uvidíme, jak na tom bude za týden dvojice zraněných hráčů a na domácím hřišti přivítáme až za tři týdny vedoucí Chomutov. Páteční zápas sledovalo cca 450 diváků a jistě by jich bylo více, kdyby nevládlo „psí“ počasí.