SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – Admira Praha „B“ 4 : 1 ( 0 : 0 )

Branky: 50. a 51. Nádeníček, 64. Pospíšil, 90. Javorek (pen.) – 53. Drescher

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Lehner – Balšánek – Pospíšil (90. Toure), Sváta (90. Dohnanský) – Ceccarelli (46. Kocourek), Nádeníček (85. Herčík), Veselý (74. Novotný). Připraven byl gólman Junek.

V 5. min. uvolnil na levé straně Nádeníček Pospíšila, který se dostal až na hranici pokut. území a zakončoval tvrdou střelou. Míč ale srazil bránící Mlejnek a brankář Veselý pak míč efektně chytil a připsal si první zákrok v zápase. Na druhé straně v 7.min. střílel překvapivě zpoza šestnáctky kapitán hostů Kurek, ale Sedlák s míčem neměl problém a bezpečně jeho pokus kryl. V 17. min. jsme chybovali v rozehrávce a hosté získali míč. Nebezpečnou střelu pak na Sedláka vyslal Jung, ale náš brankář míč vyrazil na roh. V 19. min. nedokázal Nádeníček zpracovat míč směřující do vápna před Veselého, který mu tam poslal z pravé strany Vovk a tak celá situace skončila bez zakončení. Ve 20.min. z dálky střílel na Sedláka Tatdanov, ale míč šel vedle brány. Ve 37. min. zahrával zprava tk. po faulu na Pospíšila Balšánek, jenže míč před Veselým prošel až do zázemí a v 41. min. po rohu mířil Nádeníček hlavou nad bránu našeho soupeře. Ve 44.min. přišla další standardka zprava, znovu ji zahrával Balšánek, ale dokázali jsme vytěžit jen roh. Rozhodčí Pálek nastavil první půli o tři minuty a za stavu 0:0 jdeme do kabin. Je za námi již pátý jarní divizní poločas, kdy jsme nedokázali vstřelit branku a upřímně ani příliš ohrozit soupeřova brankáře. Také tato skutečnost přinesla bouři do kabiny, kde si hráči vyslechli od trenéra svoje a do druhé půle jdeme s jednou změnou v sestavě. V 50. min. jsme se konečně dočkali branky. Po rohu Balšánka brankář Veselý podběhl míč a Nádeníček hlavou poslal domácí do vedení. Pouhou minutu nato centroval slánský Veselý z levé strany před Veselého branku a všudybyl Nádeníček opět hlavou poslal míč k tyči do sítě našeho soupeře podruhé. Z vedení 2:0 jsme se ale radovali pouze do 53.minuty, když naší obranou odvrácený míč trefil na hranici pokut. území Drescher dokonale a Sedlák neměl nárok. Je to 2:1. V 55.min. Pospíšil hlavičkoval do břevna a hosté pak odvrátili míč na roh. V 64. min. po Vovkově autovém vhazování získal míč Kocourek, zprava jej poslal po zemi před bránu a dnes velmi dobře hrající Pospíšil se trefil přesně a vedeme opět o dvě branky. V 71. min. Sedlák odmítl snížení stavu a parádním zákrokem vyrazil střelu Marka. V 80. min. brankář Veselý předvedl velmi nejistý zákrok, jenže jeho chybu jsme k navýšení skóre využít nedokázali a jeden z obránců míč odkopl do bezpečí. V 89. min. z levé strany posílal míč před bránu střídající Novotný, ale trefil ruku obránce a pískala se penalta. Tu pak v 90.min. střelou do šibenice proměnil velmi jistě Javorek. Vedeme 4:1 a po tříminutovém nastavení je konec zápasu.

Konečně domácí výhra. Po dvou domácích zápasech, kdy jsme nedokázali vstřelit soupeřům ani jednu branku, vidělo 250 diváků dnes hned čtyři góly v síti soupeře. V tabulce jsme udrželi třetí příčku a příští neděli jedeme do Loun.                                                                                      6/4 2024 ved. mužstva