Hodnocení podzim 2023 – muži A

Podzimní část soutěžního ročníku 23-24 v divizní skupině B je za námi. V divizi působí celek SK Slaný již pátým rokem a hned v úvodu jakéhosi mého hodnocení můžeme předeslat, že podzim 23 se nám vcelku vydařil a ve Slaném panuje všeobecná spokojenost. Po odehrání poloviny soutěže jsme dokázali vytěžit 27 bodů, což nás staví na 5. místo v tabulce a to bereme po předchozích ročnících jako úspěch. Skóre máme aktivní 24:19 a zápasovou bilanci 8-3-4. V domácím prostředí jsme startovali 8x a získali zde 17 bodů při 5 výhrách, dvou remízách a jedné porážce, když jsme úvodním utkání soutěže podlehli vcelku smolně 3:4 Újezdu Praha. Důležité jsou body z hřišť našich soupeřů a těch jsme získali 10. V sedmi utkáních jsme 3x dokázali zvítězit, jednou jsme hráli nerozhodně a 3x jsme prohráli. Na našich vstřelených brankách se podílelo hned 12 hráčů. Králem střelců podzimu je Nádeníček se 7 brankami a jeho střeleckou potenci nijak nesnižuje fakt, že čtyři branky dal z pokutových kopů. Následován je Balšánkem, který skóroval 3x a kvarteto hráčů vstřelilo branky 2 (Noll, Ceccarelli, Herčík a Javorek. Dalších šest hráčů pak dalo po jedné brance – Novotný,  Veselý, Mihálik, Dohnanský, Bíba a Pospíšil. Divákům se ve slánském dresu představilo 20 hráčů, z toho dva brankáři, kteří si podzim rozdělili téměř rovným dílem (Sedlák odchytal 7 zápasů a Junek 8). Plnou minutáž odehrál pouze jediný hráč a je jím Balšánek. Ve všech zápasech nastoupili v základní sestavě  Noll a Ceccarelli a ve všech utkáních se objevili rovněž Herčík a Novotný. Dále byli nejvíce vytíženi také oba stopeři Mihálik a Javorek, kteří shodně nebyli na trávníku pouze v jediném utkání. Dvě absence pak mají Pospíšil s Veselým. Na podzim rozhodčí našim hráčům ukázali celkem 24x žlutou kartu. Jejich největším sběratelem je Bíba, který jich ve svých deseti startech viděl devět. Daleko za ním pak zaostávají Pospíšil, Balšánek, Ceccarelli, Herčík, Junek a Vovk, kteří shodně viděli žluté karty dvě. Jednou byli napomínáni Noll, Veselý a Dolák. Toliko řeč čísel k našemu podzimnímu vystoupení.

V létě angažoval výbor SK Slaný k A mužstvu jako hlavního trenéra Jiřího Veselého a ukázalo se, že to byl dobrý tah. Trenérovi v jeho práci pomáhají na pozici 1. asistenta Jan Kopřiva a druhým asistentem je náš bývalý plejer Lukáš Křeček. Nelze také pominout kondičního trenéra Martina Kejmara, který se stará nejen o kondici našich hráčů. Nelze pak vůbec pominut příchody nových hráčů, kterých je hned šest a ti se v průběhu podzimu ukázali být skutečnými posilami našeho mužstva. O tom konečně svědčí nejen jejich odehrané minuty, ale také vstřelené branky a získané body v soutěži. Jako prvního zmíním Davida Javorka, stopera, který se jeví jako výborný organizátor naší obrany a konečně to také ukázala jeho neúčast v posledním utkání v Nespekách, kde jsme fasovali od posledního mužstva v tabulce naší nejvyšší porážku 3:0. Další podařenými posilami jsou defender   Jakub Balšánek, na pozici obránce hrající Ondřej Noll, středopolař Lukáš Pospíšil, který se do parádní formy dostal po polovině odehraných zápasů a konečně mladíček Vojtěch Veselý. Tou šestou posilou je navrátilec Filip Novotný, který jeden rok působil v ČFL a vrátil se zpět do Slaného. Zmíníme také některé odchody od mužstva a to je především bývalý kapitán Milan Pudil, který přestoupil o soutěž níže a hraje v Tuchlovicích krajský přebor. Během podzimu se také vytratil ze sestavy Lukáš Dolák, který po dvou startech v základní sestavě v úvodu sezóny poté zahříval lavičku náhradníků a nakonec se spokojil s účinkováním v našem béčku.   Nový trenér přinesl do mužstva nový herní styl a oproti minulým letům již nepatříme k otloukánkům v soutěži. Nyní mají hráči krátké volno, poté absolvují na přelomu listopadu a prosince několik tréninků a zimní příprava začne v lednu 24, dojednány jsou přípravné zápasy a start soutěže naplánoval fotbalový svaz na víkend 9.-10. března 2024. Z pozice vedoucího mužstva přeju všem našim příznivcům, divákům, funkcionářům a hráčům úspěšný, a to nejen ten fotbalový, rok 2024.

Posledních 30 dnů: 1657 | Posledních 7 dnů: 464 | Poslední den: 36