SK Slaný – FK Hvězda Cheb 3 : 1 ( 2 : 1 )

SK Slaný – FK Hvězda Cheb  3 : 1  ( 2 : 1 )

Branky : 10. Nádeníček (pen.), 15. Javorek, 83. Balšánek – 37. Hudeček

Sestava : Junek – Vovk, Mihálik, Javorek (46. Dohnanský), Noll – Balšánek – Ceccarelli (77. Veselý), Pospíšil, Novotný ( 63. Herčík), Bíba – Nádeníček (90. Říčka). Připraven byl Sedlák.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a první minuty se odehrávaly výlučně na polovině hostujícího celku. Hosté se dostali za půlící čáru až v 7.min. utkání po dlouhém výkopu hostujícího brankáře Maška. Paradoxně si pak hosté připsali také první střelu zápasu, i když střela Bauera byla hodně nepřesná. V 9.min. si na pas Javorka naběhl Nádeníček, v pokut. území byl faulován a rozhodčí Trojan odpískal pokutový kop. Ten bezpečně proměnil ve vedení v 10.min. sám faulovaný Nádeníček. Ve 13.min. pálil na Maška Vovk, ale brankář Mašek se prezentoval efektním zákrokem a míč vyrazil. V 15.min. přetažený míč po rohu Ceccarelliho vrátil hlavou Mihálik před branku a tam se zorientoval ve skrumáži Javorek a rovněž hlavou poslal míč do chebské sítě podruhé. Vedení o dvě branky po patnácti minutách hry tak slibovalo 160 divákům brankové hody, ale k tomu nedošlo. Šance k vstřelení branky jsme si dokázali vytvořit, jenže je provázela nepřesnost. V 17.min. zleva centroval Noll a Nádeníček branku netrefil. Ve 24.min. se prezentoval dobrým zákrokem Mašek po střele Ceccarelliho. V 26.min. Bíba branku z dobré pozice přestřelil a ve 30.min. mířil z hranice pokut. území Balšánek těsně vedle. Ve 37.min. si slabší chvilku vybral Junek, když Hudečkovi dělal u zadní lajny nesmyslně kličku, Hudeček mu míč sebral a poslal míč do slánské sítě. Hosté tak snížili na 2:1 a v soutěži vstřelili teprve svoji šestou branku. Navíc se snížením na rozdíl jedné branky znovu dostali do zápasu. V nastavení prvního poločasu ještě odmítl zvýšení stavu Nádeníček, když zblízka nedokázal po Ceccarelliho přihrávce překonat Maška. Do druhé půle nemohl navíc nastoupit pro bolestivé zranění stoper Javorek a v poli jej nahradil Dohnanský. V 65.min. přežili hosté náš nebezpečný roh a následný centr, po kterém se do zakončení dostal Nádeníček, který opět branku zblízka netrefil. V 71.min. se opět vyznamenal Mašek, když kryl ránu Ceccarelliho. V 83.min. po našem autovém vhazování vrátil odvrácený míč před bránu střídající Veselý a Balšánek s přehledem jemu vlastním přesnou střelou překonal Maška a vedeme tak 3:1. Touto brankou Balšánek korunoval svůj dnešní výkon, neboť dnes on byl na place jedním z nejlepších. Hosté pak v 89.min. ještě jednou ohrozili domácí branku, ale střelu Hudečka zastavila tyč.

Dnes jsme zaslouženě získali tři body. Náš soupeř přijel do Slaného s mladými hráči a v základní sestavě se tak objevili hned dva dorostenci ročník 2006. Zápas jsme po celou dobu měli pod kontrolou a naše dobře organizovaná obrana toho moc chebským hráčům nedovolila. Brankář Junek dostal hloupý gól a jednou za ním zvonila tyč, ale jinak neměl žádný zákrok.  Před posledním utkáním tak stále držíme třetí místo v tabulce se stejným bodovým ziskem, jako Kladno, a to je pro nás skvělé!