FC Chomutov – SK Slaný 3 : 1 ( 1 : 0 )

FC Chomutov – SK Slaný  3 : 1 ( 1 : 0 )

Branky : 38. Daok, 58. Nobst, 61. Kopta (pen.) -  88. Javorek (pen.)

Sestava : Junek – Vovk, Javorek, Noll, Vimr – Balšánek – Ceccarelli, Herčík (67. Stojanovski), Pospíšil, Veselý (57. Dohnanský) – Novotný (86. Říčka).

V 11.min. se ke střele po odraženém míči dostal balšánek, ale branku domácích daleko minul. Stejně nepřesný byl také pokus Novotného ve 12.min. Domácí se první velké šance dočkali o minutu později, ale naše obrana na poslední chvíli dokázala odkopnout míč do bezpečí. V 19.min. podržel svoje mužstvo skvělým zákrokem Junek, když střelu Dolečka z velmi slibné pozice kryl. Stejně úspěšný byl Junek také ve 20.min. když vleže na brankové čáře zmařil šanci domácího celku. Ve 38.min. kopali domácí druhý roh v řadě a na míč si vyskočil nevysoký Daok a po jeho přesné hlavičce neměl Junek nárok a prohráváme 1:0. Ve 45.min. jsme měli výhodu tk. z pravé strany, jenže jsme z této výhody nedokázali vytěžit nic. Tk. zahrával tradičně Ceccarelli. V prvním poločase jsme předvedli poněkud ustrašený výkon a na hráčích byl patrný zbytečný respekt z mužstva lídra tabulky. Domácí měli místy značnou převahu v poli. Vstup do druhého poločasu byl pro hráče nepříjemný, poněvadž přišla silná dešťová přeháňka, která naštěstí neměla dlouhého trvání. V 58.min. si naši obránci vybrala slabší chvilku, když po pohledné kombinaci domácích, vedené po pravé straně přišla přihrávka po zemi před Junka a míč proletěl celým pokut. územím až k volnému Nobstovi, který vcelku pohodlně zvýšil na 2:0. V 61.min. pak školáckým zákrokem vyrobil jasnou penaltu Noll a Kopta byl z penaltového bodu úspěšný. Je to 3:0. Stav je jasný a přesto najednou naše mužstvo začalo hrát chvílemi fotbal a dokázalo se dostat na dostřel chomutovské brány. V 69.min. jsme vybojovali roh, který ostře rozehrál Ceccarelli a brankář Švejda si konečně od začátku zápasu připsal zákrok. Boxoval totiž razantně míč mimo svou bránu. Po faulu na střídajícího Stojanovskiho poslal Ceccarelli míč těsně vedle Švejdovy brány. Naši největší příležitost obětavě zhatili obránci domácích, když nejdříve střelu Pospíšila a následně Novotného dokázali zblokovat. To běžela 74.minuta. V 83.min z dalšího tk. nastřelil Ceccarelli tyč Švejdovy branky a v 88.min. rozhodčí Hanousek odpískal pokutový kop také proti domácím, když obránce v pokut. území zahrál rukou. Penaltu proměnil  s jistotou Javorek a kosmeticky upravil výsledek na 3:1. Na stavu nic nezměnila ani poměrně velká příležitost Daoka z 90.minuty, poněvadž mířil vedle branky.

Dnes to z naší strany nebyla žádná sláva a tak odjíždíme s porážkou o dvě branky. Jak jsem již zmiňoval, ustrašený výkon a také řada nepřesností, potažmo také školácké chyby v obraně ulehčily domácím cestu k zisku třech bodů. Hráči musí na sobotu v Chomutově zapomenout a soustředit se na zbývající duely. Tím nejbližším je pak domácí zápas s Ostrovem, který se na nás tlačí bodově v tabulce. Utkání na krásném stadionu v Chomutově sledovalo něco málo přes 200 diváků.                         14/102023,vedoucí mužstva