SK Slaný – FK Brandýs nad Labem 2 : 1 ( 0 : 1 )

SK Slaný – FK Brandýs nad Labem  2 : 1  ( 0 : 1 )

Branky : 65. Balšánek, 68. Herčík – 43. Šmejkal

Sestava: Junek – Vovk, Javorek, Mihálik, Noll – Ceccarelli, Balšánek, Herčík (90. Dolák), Veselý ( 63. Vimr) – Pospíšil – Novotný (80. Dohnanský). Připraven byl Sedlák a Říčka.

Hosté vstoupili do utkání ve svižném tempu a výsledkem jejich snahy byly dva rohové kopy ve druhé minutě a třetí získali o minutu později. V úvodu zápasu se tak hrálo většinou na naší polovině hřiště. V 10.min. po našem autu se dostal do zakončení Balšánek, jenže střílel nepřesně. V 18.min. to tentýž hráč zkoušel znovu, ale míč srazil jeden z obránců. Ve 20.min. střílel na bránu našeho soupeře Pospíšil, jenže ani on nemířil přesně a tak hostující gólman Karmazín dosud zasahovat nemusel. Ve 27.min. po našem rohu nepředvedl Karmazín zrovna jistý zákrok, do šance se dostal Novotný, avšak výsledkem byl jenom náš další  rohový kop. Další minuty jsme v prvním poločase již žádné šance ani před jednou brankou neviděli. Ve 43.min. se ale naši obránci dopustili fatální chyby, když míč směřující do našeho pokutového území nechali spadnout na zem,  v důsledku toho pak hosté stříleli na Junka, ten stačil prudkou ránu pouze vyrazit ke Šmejkalovi, který s přehledem poslal míč do sítě k tyči slánské brány a prohráváme tak 1:0. V poslední minutě první půle jsme měli blízko k vyrovnání, ale hosté nebezpečnou situaci ubránili a získali jsme tak pouze po sražené střele roh. V první půli jsme nepředvedli nijak oslnivý výkon a tak si naši hráči o přestávku v kabině od trenéra vyslechli své! Do druhého dějství jsme šli s odhodláním vyrovnat stav zápasu, ale ani po hodině hry se nám nedařilo, dostat se do vážnější šance, neboť náš soupeř hrál v obraně soustředěně. Skulinku v jejich obraně našel až v 65.min. Vovk, který v pozici pravého obránce dokázal vybojovat míč na pravé straně hřiště, ten se pak dostal k Balšánkovi, který vystřelil na Karmazína. Celá situace pak působila poněkud komicky, neboť Karmazín vyrazil míč na břevno, od něj mu míč padl na hlavu a poté skončil v síti. Je to 1:1. V 68.min. získal míč na polovině soupeře opět Vovk, přihrál na střed hřiště Herčíkovi, který střelou po zemi dokázal překonat Karmazína a obrátit tak skóre zápasu na 2:1  v náš prospěch. Hosté zápas ale nezabalili, nicméně v dalším průběhu si ani jedno z mužstev nedokázalo vytvořit žádnou vážnější šanci ke skórování, na čemž nic nezměnilo ani tříminutové nastavení, které avizoval velmi dobře pískající rozhodčí Havránek. Ten za celý zápas udělil pouze jednu žlutou kartu (našemu soupeři) a po zápase konstatoval, že utkání to dnes bylo velmi korektní.

Dnes jsme odehráli na domácím hřišti slabý první poločas. Po změně stran jsme dokázali otočit stav zápasu a získali jsme s houževnatým soupeřem tři body. Ty nás posunují po devátém kole na páté místo v tabulce, což je pro nás skvělý počin, zvlášť když dnes chyběly dvě opory základní sestavy Nádeníček a Bíba.( Navíc po pátečním utkání v Kladně hlásilo sedm hráčů zdravotní potíže - zvýšená teplota a trenér Veselý raději zrušil úterní trénink). Tyto borce pak dokázali nahradit hráči z lavičky. První start v podzimní části divize si připsal Vovk, který byl u obou našich vstřelených branek a velmi solidní půlhodinku odehrál navrátilec Vimr. Nelze opomenout ani první start v základní sestavě u Pospíšila, který rovněž obstál.

V příštím kole dojde v popředí tabulky na lámání chleba, neboť se ve třech zápasech střetne prvních šest týmů a to Kladno – Chomutov, Neratovice – Újezd a Slaný – Hřebeč. K našemu dalšímu mistrovskému domácímu zápasu tak zveme všechny fanoušky, protože dnes jich ve Slaném bylo pouze 150.