SK Slaný – FK Meteor Praha VIII 2 : 1 ( 2 : 0 )

SK Slaný – FK Meteor Praha VIII  2 : 1 ( 2 : 0 )

SK Slaný – FK Meteor Praha VIII  2 : 1 ( 2 : 0 )

Branky : 10. Balšánek, 15. Nádeníček – 57. Sůra

Sestava : Sedlák – Bíba, Mihálik, Javorek, Noll – Ceccarelli (88. Stojanovski), Balšánek, Herčík, Veselý (60. Dohnanský) – Novotný, Nádeníček (79. Pospíšil). Připraveni: Junek a Pudil.

V úvodu zápasu se po deseti odehraných minutách dostáváme po první vážnější šanci do vedení. Z pravé strany centroval Ceccarelli na Nádeníčka, který si parádně před brankářem Tomou zpracoval míč a zpětnou narážečkou na hranici pokutového území pobídl Balšánka k zakončení. Ten se trefil přesně a byť si Toma na míč sáhl, ten skončil v síti za jeho zády a vedeme 1:0. V 15.min. pak při rozehrávce zaváhal obránce Kostka. Míč mu sebral Novotný a utíkal sám na bránu soupeře. V pokut. území pak nevolil střelu a zakončení svého úniku, ale přihrál nabíhajícímu Nádeníčkovi, který přesnou, nepříliš prudkou střelou k tyči zvýšil na 2:0. V 19.min. po tvrdé střele, která těsně minula Sedlákovu bránu získali hosté roh, který jsme ubránili. Ve 37.min. Dvořák z tk. mířil nad bránu a ve 43.min. Sedlák nadvakrát zkrotil nebezpečnou střelu Zelenky. V úvodu druhého poločasu Bíba tvrdě atakoval metr před střídačkou hostů jednoho z hráčů Meteoru a hosté se vehementně dožadovali jeho vyloučení. Zkušený rozhodčí Orel poté Bíbu ocenil „pouze“ žlutou kartou a kdyby byl ve Slaném přítomen VAR, dal by mu jistě za pravdu. V 52.min. tk. Zelenky Sedlák kryl. V 53.min. Sedlák opět úspěšně zasáhl, když zlikvidoval jasnou šanci Zelenky. V 57.min. ale kapituloval vcelku smolně náš gólman po dalším tk., který rozehrál kapitán Meteoru Sůra. V druhém poločasu nás hosté dostali pod tlak a začali získávat navrch. V 64.min. se ale dostal do zakončení Novotný, jenže mířil nepřesně. V 66.min. hlavičkoval hostující Kostka přesně do Sedlákovy náruče. V 74.min. Sedlák skvělým zákrokem zhatil obrovskou šanci Dvořáka. V 83.min. střílel na Sedláka Sůra, ale míč prošel asi půl metru vedle naší brány. Rozhodčí Orel nastavuje 4 minuty nad rámec hrací doby a v nastavení se ke střele dostal střídající Dohnanský, jenže branku minul. Zápas jsme poté již takticky velmi dobře dohráli a končí tak naší těsnou výhrou.

Sobotní drama ve Slaném shlédlo přibližně 230 diváků. Vzhledem k ostatním výsledkům v divizní skupině B je naše dnešní výhra a tříbodový zisk pro nás velmi důležitá, neboť nás udržela spíše ve středu tabulky. Je to další vydřené vítězství a někteří hráči si sáhli až na dno svých sil. Několika zákroky dnes podržel svoje barvy Sedlák, byť trestný kop Sůry, jak náš brankář sám po utkání potvrdil, chytatelný byl. Příští týden hrajeme v neděli na hřišti dalšího pražského celku, kterým je béčko Admiry.