SK Slaný – SK Kladno 3 : 2 ( 1 : 1 )

SK Slaný – SK Kladno  3 : 2  ( 1 : 1 )

Branky : 37. a 54. Nádeníček, 90.+2 Ceccarelli – 34. Šnobl, 87. Javorek.

Sestava: Sedlák – Bíba, Mihálik, Shkyria, Sadyk – Ceccarelli, Mareš, Kostka (86. Dolák), Dohnanský (68. Herčík), Hrobník (46. Danda P.), Nádeníček. Do hry nezasáhl  Junek a Beneš.

Hosté začali zápas lépe, než domácí. Míč měli na svých kopačkách častěji a pohybem po stranách hřiště neustále zaměstnávali naší obranu. Nicméně první šanci jsme viděli před brankou kladenského Cimrmana. V 8.min. přetažený centr Ceccarelliho si zpracoval Nádeníček a míč pak přistrčil do dobré pozice Hrobníkovi, který však na bránu soupeře vypustil slabou střelu a Cimrman v klidu míč chytil. Hned o minutu později střílel na Sedláka Šnobl, ale mířil přímo do jeho rukavic. V dalším průběhu hry utrpěl krvácivé zranění nosu obránce Sadyk a na několik minut tak zaměstnal část domácí lavičky, neboť krvácení se nedařilo zastavit a také musel vyměnit nejen dres, ale i ušpiněné zakrvácené trenky. Další ošetření si pak na ploše vyžádal také stoper Mihálik, neboť v jednom ze soubojů si bolestivě narazil žebra. . Oba hráči poté ale mohli ve hře pokračovat. Ve 34.min. hosté dobře odbránili před Cimrmanem naši standardku, dopředu pak po levé straně vyrazil rychlý Šnobl, utekl naší obraně a střelou po zemi a odrazem od zadní tyče dostal míč do sítě. Prohráváme 1:0. Ve 36.min. střílel tvrdě Ceccarelli a Cimrman parádním zákrokem jeho bombu vyrazil na roh. Ten rozehrál Dohnanský přesně na Nádeníčka, který se hlavou dokázal prosadit a srovnal stav zápasu na 1:1. To běžela 37.minuta utkání. Do druhého poločasu nastoupil místo Hrobníka Danda P. V 48.min. Sedlák musel zasahovat po střele Kafky. V 54.min. jsme vybojovali standardku těsně před pokut. územím. K míči se postavil Dohnanský a povedenou střelou přes zeď trefil tyčku, od ní se míč odrazil zpět do pole a dobíhající Nádeníček dokázal míč dopravit za Cimrmanova záda. Vedeme 2:1. Další tk. jsme kopali o deset minut později, Nádeníček však trefil jen dobře postavenou zeď a dorážku poslal Dohnanský těsně nad bránu. V 65.min. vyzkoušel Sedláka Dostál, ale neuspěl a náš brankář si připsal další úspěšný zákrok. V 75.min. se do zakončení dostal Kostka, ale míč poslal mimo. S přibývajícími minutami vzrůstalo napětí nejen na hřišti. To vyvrcholilo v 87.minutě, když jsme vlevo před Sedlákem zbytečně ztratili míč. Ten dokázali hosté dopravit před Sedláka a na zadní tyči číhající střídající hráč Javorek to neměl složité a v pohodě překonal Sedláka. Je to 2:2. Zatímco hostující střídačka se svými hráči slaví a druhý brankář Vokoun vyskočil až téměř před domácí střídačku, slánským je jasno, že bod je dnes málo. Rozhodčí Nešněra nastavuje 4 minuty (nakonec jich bylo pět). V 90.minutě ještě střílel tvrdě, ale nepřesně na Sedláka Fedorišin. Ve druhé minutě nastavení jsme před naší střídačkou zastavili útok hostů a Bíba poslal zleva centr před Cimrmana. S brankářem svedl o míč souboj Nádeníček a odražený míč pak Ceccarelli hlavou poslal do sítě a strhnul znovu vedení  na stranu domácích. Vedeme 3:2 a zápas končí.

Parádní zápas se šťastným koncem pro domácí borce sledovalo ve Slaném téměř 350 diváků. Na tribuně pak nešlo přehlédnout a nešlo neslyšet hlasité povzbuzování početné skupiny slánského dorostu. Nejen jim pak patřilo poděkování účastníků zápasu přímo na ploše. Pro domácí veledůležitý tříbodový zisk a rozuzlení přijde v posledním kole, kdy budeme bojovat o záchranu v soutěži. Situaci na chvostu divizní tabulky máme ve svých rukách….(nohách a hlavách!)