SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

FK Baník Most-Souš – SK Slaný 7 : 1 ( 5 : 1 )

FK Baník Most-Souš  – SK Slaný  7 : 1 ( 5 : 1 )

Branky : 12. Opluštil, 20.(pen,), 28. a 66. Kopta, 24. Glaser, 30, Popelka, 73. Matyáš – 10, Furmánek

Sestava : Sedlák – Bíba, Panocha, Hansl (58. Beneš), Vašák (38. Vimr) – Herčík, Pudil – Maroušek – Mareš M. (46. Baláž), Dohnanský (38. Kroutil) – Furmánek.

První šance domácího celku přišla ve 3.min. Zleva centroval Štefko, z první pálil Glaser, ale Sedlákovu bránu ze slibné pozice poměrně vysoko přestřelil. V 9.min. se Štefko zbavil bránícího Panochy a střílel po zemi na zadní tyč, ale také on poslal míč vedle. V 10.min. se na druhé straně hřiště poprvé dostal míč také před brankáře Souše - Hnízdila a hned z toho byla branka. Herčík přihrál míč volnému Dohnanskému, ten z hranice pokut. území trefil tyč a odražený míč dostal do sítě Furmánek. Tato naše podařená akce pak byla v celém utkání poslední, neboť otěže zápasu přebral náš soupeř, po právu postupující do ČFL. Vyrovnat stav se mu totiž podařilo o dvě minuty později, když po pěkné kombinaci před Sedlákem na zadní tyči s přehledem zakončoval Opluštil. V 19.min. Bíba zahrál v pokut. území úmyslně rukou, byl vyloučen a nařízenou penaltu ve 20.min. proměnil Kopta. Ve 24.min. utekl všem velmi dobře hrající Nguyen a odvrácený centr vrátil nekompromisně do sítě Glaser. Exekutor penalty Kopta pak využil další zaváhání naší obrany v minutě 28. A zvýšil na 4:1 pro domácí. Po půlhodině hry to bylo už 5:1 a stalo se tak pom centru z levé strany, který zužitkoval Popelka. Ve 36.min. se k míči na soupeřově polovině dostal Furmánek, střílel na bránu, ale Hnízdil mýč kryl a připsal si tak jeden z mála zákroků v celém utkání. Po změně stran měl na gól slušně nabito Nguyen, ale poslal míč vedle. To běžela 50.minuta utkání. Další branky se kotel domácích fans dočkal v 66.min.,když z pravé strany centroval kapitán domácích Pátek a na míč si naskočil volný Kopta a hlavou docílil svůj hattrick v utkání. V 73.min. opět centr zprava, opět výskok osamoceného hráče, kterým byl tentokrát Matyáš a je to 7:1. S blížícím se koncem utkání ještě nějaké nebezpečné situace před naší bránou byly, ale skóre se již neměnilo.

V Mostě jsme utrpěli vysokou porážku. Do hry naskočil poprvé v divizi v základní sestavě mladý Herčík, pro kterého to tedy byl opravdu křest ohněm. S potěšením také kvitujeme, že poločas po dlouhé pauze odehrál po vleklých zdravotních problémech Míra Mareš  a po těžkém zranění se také do áčka vrátil Beneš Michal a odehrál více jak půlhodinu. Do hry dnes nezasáhli naopak Nádeníček se Zelenkou, kteří nejsou zcela fit. Utkání se hrálo za velkého vedra a jeho velkou část jsme odehráli v oslabení, po hloupém vyloučení Bíby. Ten má na jaře nepříliš lichotivou karetní bilanci, neboť  v základu se objevil pouze pětkrát a v těchto pěti svých startech stihnul nafasovat čtyři žluté a dvě červené karty! Je tu konec soutěže. Divizi se nám pro Slaný udržet podařilo, byť je nyní v tabulce Ostrov před námi se stejným bodovým ziskem a lepším skóre. Rozhodující však v tomto případě je vzájemný zápas a tam jsme o jednu branku lepší!