SK Poříčany – SK Slaný 2 : 0 ( 2 : 0 )

SK Poříčany – SK Slaný  2 : 0  ( 2 : 0 )

Branky : 2.Janda, 26.Puk Ondřej

Sestava : Sedlák – Volgner (77.Řehák), Holly, Hansl, Kubaška – Vimr, Křeček, Galbavý – Novotný (46.Beneš), Hořejší, Maroušek. Připraveni : Sábl a Zíma.

Skóre se v Poříčanech měnilo hned ve 2.minutě. Trestný kop po faulu Galbavého parádně trefil střelou přes zeď Janda. Až v 17.min. jsme na branku domácích vyslali první střelu. Z dálky pálil  Hořejší, ale přestřelil. V 26.min. je to 2:0 pro Poříčany. Domácí hráč z tk. z vlastní poloviny poslal dlouhý míč napříč hřištěm, tam byl osamocený nabíhající Puk a z první trefil míč perfektně, Sedlák na jeho přesnou  střelu z levé strany neměl nárok. V 39.min. po rohu domácího celku hlavičkoval na zadní tyči zcela volný Zdeňka, jenže bránu netrefil. Na druhé straně pak v 41.min. na Janocska vystřelil Holly, ale ani on nemířil přesně. Po změně stran jsme se snažili o snížení nepříznivého stavu, ale do brejku se dostal v 63.min. Gajdasz, jenže před Sedlákem nepochopitelně místo střely volil přihrávku a šance domácích přišla vniveč. V 66.min po našem tk. odražený míč od poříčanské zdi získal Beneš, který vyslal na Janocska nepříliš prudkou střelu. Našemu střídajícímu hráči ale musíme připsat náš vůbec první pokus, který směřoval mezi tyče. Minutu nato se ale před Janocska dostal Hořejší, ale jeho střelu zblízka dokázal vysoký brankář Poříčan vyrazit. V 70.min. pronikajícího Vimra zezadu srazil nedovoleným způsobem Pergl a po zásluze viděl červenou kartu. Z tk. poté Galbavý posadil míč bohužel jen na břevno domácí branky. Benešova střela z 84.min. pak proskákala podle branky až do zázemí. V 90.min. odmítl zvýšení stavu ve stoprocentní tutovce střídající Vild. V nastaveném čase pak Hanslovu hlavičku zpod břevna dokázal Janocsko vytěsnit na roh.

O naší porážce se rozhodlo již v první půli. Druhý poločas byl z naší strany o mnoho lepší, ale k brance nám nepomohla ani dvacetiminutová přesilovka. Do Poříčan jsme odjeli po změnách v sestavě nakonec jen s patnácti hráči. Dopolední zápas dorostu nedohráli kvůli zranění bratři Dandové. Z práce se nemohl nakonec uvolnit Žahour a k dlouhodobě chybějícím Zelenkovi a Tikovskému se přidal stoper Jaráb. Za klandrem sledoval utkání také ještě nedoléčený Mareš. Příští kolo přivítáme na domácím hřišti čtvrtou Kutnou Horu.