Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Ostrov 2 : 0 ( 1 : 0 )

SK Slaný – FK Ostrov  2 : 0  ( 1 : 0 )

Branky : 42. Dohnanský, 81. Kroutil

Sestava : Sedlák – Panocha, Jaráb, Mihálik, Vašák – Dohnanský (82. Zelenka O.), Pudil, Baláž (67. Hansl), Vimr (57. Furmánek) – Nádeníček (67. Maroušek), Kroutil (82. Novotný). Připraven byl brankář Mareš.

Ve 2.min. utkání aktivní hosté zahrávali dva rohové kopy a Dušek posílal před bránu nebezpečné míče. V 8.min. po tk. ze středu pole zkrotil Sedlák míč před dobíhajícím Sýkorou až nadvakrát. V 10.min. na druhé straně hřiště Kroutil zády k bráně narazil míč na střelu Balážovi, jenže ten mířil vedle Vaněčkovy svatyně. V 31.min. nebezpečná střela Jankovského naštěstí končila také mimo. V dosavadním průběhu hry se nám příliš nevedlo, náš soupeř byl více u míče, brankář Ostrova neměl žádný zákrok a naše nakopávané míče obránci hostí v pohodě odvraceli. Zásadní věc se potom udála ve 42.min. Kapitán domácích Vimr vyvedl dva obránce na levé straně hřiště u zadní lajny, prodral se do pokut. území a servíroval míč na druhou stranu, kde byl nabíhající mladíček Dohnanský. Ten z první trefil míč parádně a nekompromisní střelou nedal Vaněčkovi šanci na jakýkoliv zákrok. Smutný brankář hostujícího celku si pak prvně pořádně sáhl na míč, když ho šel vylovit ze sítě. Těsně před koncem půle pak střílel z vápna Hackl, ale jeho střela neměla gólové parametry a Sedlák míč v pohodě chytil. Po změně stran střílel v 54.min. Pudil, ale Vaněček se překvapit nenechal. V 63.min. se střídající Furmánek vyhnul ofsajdové pasti a na Vaněčka vyslal tvrdou, ale nepřesnou střelu z dobré střelecké pozice. V 81.min., když se hosté tlačili vpřed a snažili se o vyrovnání, zchladil jejich snahu bojovník Pudil, který vyhrál souboj s bránícími hráči a přihrál přesně Kroutilovi, ten si navedl míč z levé strany na střed pole a na jeho přesnou a umístěnou střelu neměl Vaněček nárok. Je to 2:0. Rozhodčí Andras nastavoval 4 minuty a v nastaveném čase mohl zvýšit Novotný, ale Vaněček předvedl dobrý zákrok a míč vyrazil.

S výhrou 2:0 můžeme být spokojeni, zvláště pak, když Ostrov – našeho souseda ze spodku divize B jsme v tabulce přeskočili. Parádního fotbalu jsme asi 180 divákům moc nepředvedli. Výjimkou budiž obě povedené gólové akce Vimra s Dohnanským a ve druhé půli Pudila s Kroutilem. Během zápasu se do hry dostalo z lavičky pět náhradníků a v některých případech šlo o vynucená střídání, tak musíme doufat, že drobné šrámy si dají naši hráči během týdne do pořádku. Stále jsou mimo hru Míra Mareš a obránce Bíba.