FC Přední Kopanina FC Slavia Karlovy Vary FC TEMPO Praha FC VIKTORIA Mariánské Lázně FK Admira Praha B FK Baník Sokolov 1948 FK Meteor Praha VIII FK Neratovice-Byškovice FK Olympie Březová FK Ostrov FK Ústí nad Labem - mládež SK Český Brod SK Štětí SK Újezd Praha 4 TJ SK Hřebeč
08.10.2024
Autor: Vladimír Horálek

SK Slaný – FK Admira Praha „B“ 4 : 2 ( 1 : 2 )

Branky: 4. a 53. Nádeníček, 65. Balšánek, 75. Pospíšil – 14. Marek, 44. Vovk (vlastní)

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Balšánek, Abrham – Pospíšil – Dejčmar, Novotný (87. Břeh) – Kafka (90. Volgner), Nádeníček, Pavlík (41. Březina). Do hry nezasáhl druhý brankář Junek a dále Sekanina a Duda.

Vstup do zápasu nám vyšel dokonale, neboť ve 4. min. si Nádeníček dlouhý nákop Mihálika perfektně zpracoval na prsa a poté, přestože netrefil míč tak, jak asi on sám chtěl, dokázal nepříliš prudkou střelou po zemi, překonat brankáře Jacko-Lysáka v brance Admiry. Jdeme tak záhy do vedení. Jenže pak přišla 14. min. zápasu a po ztrátě míče u rohového praporku po levici Sedláka se dostal míč ke zcela volnému Markovi, který měl dostatek času na převzetí míče, otočit se a přesnou střelou nedal Sedlákovi šanci. Je to 1:1. V 19. min. hosté znovu zahrozili ze své pravé strany, jenže jim po nebezpečném centru při zakončení chyběla přesnost. Ve 22. min. kopeme roh, hosté standardku ubránili a míč se dostal k Drescherovi. Ten si všiml vysokého postavení Sedláka a z dobrých šedesáti metrů to zkusil. Mířil přesně, Sedláka překonal, ale míč se od země odrazil do břevna a následně jej Sedlák chytil. Ve 32. min. po tk. Balšánka hlavičkoval Nádeníček mimo bránu. Ve 38. min. vyhrál Nádeníček po dlouhém pasu souboj o míč, ten se dostal na pravou stranu ke Kafkovi, který se šikovně vyhnul brankáři hostí a poslal míč na zívající prázdnou bránu soupeře, jenže míč se přes snahu jednoho z obránců dostal těsně mimo bránu do zázemí. Závěr první půle poznamenalo nezaviněné zranění kotníku našeho Pavlíka, který ve 40. min. musel ze hry a nahradil ho Březina. Ve 44. min. navíc hosté předvedli rychlou kombinaci středem pole, na jejímž konci byl dnes velmi dobře hrající střelec první branky Admiry Marek. A byl to právě on, který na brankové čáře svým důrazem doslova donutil Vovka vstřelit si vlastní branku. Prohráváme 2:1 a rázem jsme si na střídačce vzpomněli na minulý zápas v Mariánkách. V poločase jsem raději nešel ani do kabiny, stejně mi nic neuniklo, neboť křik našeho trenéra jsem slyšel až venku. Náš celek pak vstoupil do druhé půle beze změn v sestavě. K jedné změně ale přece jen došlo a to byla výměna postů mezi Balšánkem a Pospíšilem a průběh hry pak ukázal, že to byl trenérův výborný tah. Naše první šance se zrodila už ve 46. min., ale zůstala nevyužita. Po několikaminutovém tlaku domácích přišla 53. min. To se míč dostal na levou stranu ke střídajícímu Břízkovi (rozuměj Březinovi), který před brankáře hostů poslal parádní, přesný, ostrý centr a na zadní tyči Nádeníček hlavou překonal Jacko-Lysáka a vyrovnal stav zápasu na 2:2. V 65.min. jsme udeřili znovu. Po rohovém kopu míč propadl až na druhou stranu hřiště k číhajícímu Balšánkovi, který na bránu poslal přesný projektil k bližší tyči a míč i přes snahu brankáře skončil v síti. Vedeme 3:2 a nyní také my otáčíme skóre ve svůj prospěch. V 72. min. to zkusil zpoza šestnáctky Kafka. Mířil do stejného místa, co před pár minutami Balšánek, ale míč šel těsně vedle. V 75. min. kopal Balšánek zleva tk. a centroval do šestnáctky, tam se dokázal prosadit dnes výborný Pospíšil a hlavou poslal míč do sítě. Je to 4:2. V 82. min. střela Dejčmara šla nad bránu.

Dnes po změně stran vidělo 180 diváků (což je poměrně málo) na hřišti jen jeden celek a byli to naprosto dominantní domácí. Mladý celek Admiry nedokázal vzdorovat našim přesným kombinacím a ve druhém poločasu inkasoval třikrát. Po dvou porážkách je pro nás výhra nesmírně důležitá, neboť nám neuteklo čelo tabulky. Nyní nás ale čeká středeční dohrávka 6. kola v Neratovicích, které se už před sezónou netajily postupovými ambicemi do 3. ligy a v sobotu zajíždíme do Ostrova.