Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Kladno – SK Slaný 4 : 1 ( 2 : 1 )

SK Kladno – SK Slaný  4 : 1  ( 2 : 1 )

Branky : 2. a 28. Tóth,  53. a 82. Čížek – 12. Vimr.

Sestava : Sedlák – Kubaška, Jaráb, Macháček, Holly ( 62.Danda L.) – Křeček – Maroušek (46.Hansl), Trnka, Galbavý, Vimr ( 86.Volgner) – Kubík (76.Tikovský). Do hry nezasáhli brankář Mareš a Pospíšil.

Domácí hráči předvedli v úvodní minutě rychlou gólovou akci. Přesnou střelu Tótha Sedlák parádně vyrazil, míč se však vzápětí z pravé strany dostal zpět před našeho gólmana a Tóth hlavičkoval přesně. Prohráváme tak ve 2.min. 1:0. Ve 4.min. musel zasahovat Sedlák znovu, když se před něj dostal zleva Pospíšil. V 8.min. po našem autu se do zakončení dostal Galbavý, ale Tesař míč s přehledem chytal. Ve 12.min. Křeček dobře viděl vlevo nabíhajícího a nehlídaného Vimra, kterému se pak podařilo prostřelit Tesaře. Je vyrovnáno. Na druhé straně pak hlavičkoval po kladenském rohu v 17.min. Holub, ale těsně minul Sedlákovu bránu. V 19.min. z pravé strany pálil na Sedláka tvrdě Čížek, ale také jeho pokus byl nepřesný. V 28.min. se opět předvedl dobrou střeleckou formou Tóth. Míč si navedl na střed před Sedláka a z hranice pokut. území střílel přesně a do protipohybu Sedláka. Jeho druhý gól znamená vedení domácích 2:1. Ve 44.min. Sedlák vychytal šanci Pospíšila, který na něj střílel sice z úhlu, ale poměrně zblízka. Do druhé půle nastoupil místo Marouška Hansl a došlo k přeskupení našich řad ve snaze o vyrovnání nepříznivého stavu. Domácí ale byli při chuti a vytvářeli si šance. Ve 49.min. odražený míč po souboji Sedláka s jedním z útočníků již směřoval do naší sítě, ale na brankové čáře jej stačil odkopnout Jaráb. V 53.min. si na parádní přihrávku naběhl Čížek, s míčem u nohy oběhl i Sedláka a z těžkého úhlu zvýšil na 3:1 pro domácí. Další šance pro domácí pak přicházely jako na běžícím pásu. V 55.min. Růžička střílí mimo tyče. V 67.min. Sedlák vyrazil na roh tvrdou střelu Čížka. V 69.min. po příliš malé „malé domů“ Jarába musel před dotírajícím hráčem zasahovat Sedlák a oddechli jsme si, že se po jeho zákroku kopal jen roh. V 70.min. hlavičkoval Javorek do tyče Sedlákovy brány. Až poté přišly dvě šance našeho mužstva, po nichž vystartoval z do té doby poklidné domácí lavičky trenér Pejša. Nejprve střídající Danda po pěkném zpracování míče překopl branku Tesaře a dvě minuty po něm to byla tvrdá Galbavého střela, které chybělo jenom více přesnosti. V 82.min. po poněkud nepřehledné situaci střílel Procházka a jen o centimetry minul tyč Sedlákovy brány. V téže minutě ale Čížek dokázal stanovit tvrdou střelou konečný stav utkání, tedy 4:1 pro Kladno a na tom nic nezměnil ani projektil Galbavého z 86.minuty .

V chladném a deštivém počasí, na poměrně kluzkém terénu získali domácí zaslouženě tři body. Kladenský celek se již dokázal s přibývajícími koly divizní soutěže vypořádat se svou bolestí – neproměňováním gólových šancí. Z naší strany snese pouze hra v první půli přísnější fotbalové měřítko, po změně stran to byla vcelku bída a náš soupeř byl dnes prostě lepší. Utkání s přehledem odpískal rozhodčí Talpáš, čemuž přihlížely necelé čtyři stovky diváků.