Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

FK Arsenal Česká Lípa – SK Slaný 1 : 2 ( 0 : 0 )

FK Arsenal Česká Lípa – SK Slaný  1 : 2  ( 0 : 0 )

Branky : 71. Bergmann – 63. Galbavý, 68. Hansl.

Sestava : Sedlák – Pospíšil, Macháček, Jaráb, Zelenka – Trnka (72. Maroušek), Křeček, Hansl (86.Holly), Vimr – Galbavý (76. Danda L.), Kubík (89. Tikovský).  Do hry nezasáhli  brankář Mareš a Kubaška.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a v prvních minutách jsme vybojovali dva rohové kopy, avšak branku domácích jsme přímo neohrozili. V 8.min. zachytil soupeř špatnou rozehrávku Zelenky a Hansl pak faulem hasil nebezpečnou situaci. Trestný kop domácích pak vyhlavičkoval z brány Jaráb a zaskočil tak za Sedláka. V 10.min. ztratil vpravo na půlce soupeře míč Pospíšil a rychlý protiútok předvedl Lakatoš. Jeho střelu pak před Sedlákem srazil jeden ze stoperů. V 16.min. jsme chybovali při bránění a Vébr s míčem u nohy postupoval sám na Sedláka. Ten však pokus o přehození domácímu hráči parádním zákrokem zmařil. V 25.min. Kubík přihrál Křečkovi a po jeho tečované střele musel své kvality ukázat také Kadlec v brance domácího celku. Ve 33.min. se dostal do šance Valta po centru z levé strany, střílel sice pohotově z první, ale značně nepřesně. Vzápětí předvedli na druhé straně hřiště pěknou kombinaci Vimr s Kubíkem, ale zakončení posledně jmenovaného nemělo gólové parametry. Ve 37.min. poslal do šance Galbavý Vimra, ale toho vychytal pohotově vyběhnuvší Kadlec. Závěr prvního poločasu pak ještě přinesl střelu Kubíka, se kterou si Kadlec poradil a úspěšný byl také Sedlák, který vyrazil bombu Valty. Po změně stran v 56.min. Sedlák efektním zákrokem zlikvidoval pokus Vébra. V 63.min. jsme ale udeřili. Dlouhý nákop prodloužil Křeček hlavou na Galbavého, který si zpracoval míč, zbavil se bránícího hráče a z pravé strany prudkou střelou na bližší tyč prostřelil brankáře Kadlece. O pět minut později přišla naše standardka z pravé strany a Trnka zatočil šikovně míč až na zadní tyč, kde jej Hansl zblízka tečoval a poslal do sítě. Vedeme 2:0. V 71.min. však domácí vstřelili kontaktní gól, když střídající Bergmann svým prvním dotykem s míčem poslal míč do naší sítě po skvělém zákroku Sedláka, který vyrazil zpět do pole předchozí střelu našeho soupeře. Sedlák se potom  vyznamenal ještě v 76.min., když podržel svůj tým a zabránil vyrovnání. Do konce zápasu jsme pak domácí do další šance nepustili a také nastavení jsme dokázali odehrát daleko od Sedlákovy brány.

Důležité vítězství jsme dnes vybojovali na hřišti celku z dolní části tabulky. Přiznejme si, že hlavně v prvním poločasu fotbal nenaplňoval kritéria divizní kopané, ale na to se historie neptá. V Lípě nám chyběl útočník Nádeníček a motor středové řady Mareš. Potvrdili jsme dobrou bodovou bilanci na hřištích našich soupeřů, odkud jsme přivezli již 11 bodů. Příští týden se pokusíme konečně zvítězit na domácím hřišti ve Slaném, kde se nám příliš nedaří. Naším soupeřem bude MFK Dobříš.