Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

FK Olympie Březová – SK Slaný 2 : 2 ( 1 : 2 ) ( 2 : 3 pen.)

FK Olympie Březová – SK Slaný  2 : 2  ( 1 : 2 )  ( 2 : 3 pen.)

Branky : 5.a 83. Vaněček – 12. Mareš, 41. Kubaška

Sestava : Sedlák – Kubaška, Macháček, Hansl, Zelenka – Pospíšil – Křeček, Mareš M., Trnka (90.Galbavý) – Vimr (70.Kubík), Nádeníček (78.Maroušek). Do hry nezasáhli:  brankář Mareš R. a Holly s Dandou L.

Ve 4.min. střílel tvrdě z úhlu Vimr, ale brankář Martinec byl připraven a jeho střelu chytil. V 5.min. vyrobil na pravém beku hrající Kubaška fatální hrubku a místo malé domů na Sedláka nabídl míč Vaněčkovi, který pak nezaváhal a poslal domácí do vedení. Obdržená branka nijak slánské mužstvo nepoznamenala a neustále jsme se snažili o útočnou hru. Ve 12.min. si Mareš zleva navedl míč před šestnáctku na střed hřiště a jeho parádní tvrdá střela pak byla pro Martince nechytatelná. Je vyrovnáno. Ve 14.min. pak Nádeníček střílel nepřesně. Dvě minuty nato Nádeníček hlavou branku soupeře přestřelil. Branku netrefil ve 23.min. ani Křeček, míč šel po jeho hlavičce těsně vedle. Ve 24.min. je faulován na středu pole těsně před vápnem Vimr, ale Křeček svůj tk. poslal nad branku. Ve 30.min. vyběhl Martinec daleko z brány a na poslední chvíli zhatil šanci Nádeníčka. V 41.min. se soupeřem odkopnutý míč vrátil odrazem od přilehlé kabiny zpět do pole, Nádeníček hodil rychlý aut, u rohového praporku vybojoval míč Mareš a jeho centr zužitkoval ve skluzu na zadní tyči Kubaška ve vedení 2:1. V poslední minutě prvního poločasu pak domácí přežili chaos před Martincem a nakonec se jim podařilo odkopnout míč aspoň na roh. V 48.min. si Sedlák připsal důležitý zákrok, když vyrazil míč po velké šanci a střele Kursy. V 59.min. Vimr střílel nepřesně, neboť jej na poslední chvíli jeden z obránců stačil zablokovat a pár vteřin nato Vimrův technický pokus jen o centimetry minul bránu domácího celku. Na druhé straně to zkoušel Kursa, ale ani on v 64.min. zápasu bránu netrefil. Velkou šanci jsme propásli v 67.min., když zblízka hlavou mířil Nádeníček do břevna a poté se k odraženému míči dostal Trnka a jeho oblouček přes celou bránu šel jen těsně vedle. S přibývajícími minutami se domácí začali stále častěji objevovat před Sedlákem a začali přejímat otěže zápasu. V 70.min. se ze slibné pozice, sice z úhlu, netrefil  podle svých představ Vaněček. Chuť si ale spravil po dlouhém centru zprava, když zcela volný trefil míč z první dokonale a vyrovnal na 2:2. To se stalo v 83.min. utkání. V 85.min. pak Sedlák reflexivním zákrokem po rohovém kopu vytěsnil míč z brány po hlavičce Peterky. Změnu skóre nepřineslo ani dvouminutové nastavení a my tak jdeme již popáté na penalty.  Jako první kopou domácí a Kravarovu střelu Sedlák chytil, jenže Galbavý mířil do břevna. Ve druhé sérii Šaloun dal, zatímco Křečka vychytal Martinec. Ve třetí sérii úspěšně proměnili Dolejší i Zelenka. Střídající Vrtělka pak trefil břevno a Kubík branku dal. Rozhodla tak pátá série, v níž dvougólový střelec zápasu a kapitán mužstva Vaněček selhal a Sedlák jej vychytal. Tíhu okamžiku pak unesl Hansl, který míč poslal nechytatelně k tyči Martincovi brány. Je tu výhra na penalty a druhý bod vezeme domů.

V první půli jsme byli lepší herně a po zásluze jsme otočili skóre ve svůj prospěch. Po změně stran jsme nevyužili šance ke zvýšení stavu a když pak domácí začali přibližně od 70.minuty získávat převahu, podařilo se jim vyrovnat. Dva body za vyhrané penalty bereme a to, jak důležité jsou nám ukázaly výsledky ostatních zápasů. V tomto divizním kole totiž vyšla bodově naprázdno jen dvě mužstva : Kladno a Aritma.