FC Chomutov – SK Slaný 4 : 0 ( 2 : 0 )

FC Chomutov – SK Slaný  4 : 0  ( 2 : 0 )

Branky : 20. Příhonský, 35. Boček, 86. Janošík, 90. Gedeon.

Sestava : Sedlák – Macháček (88.Holly), Jaráb, Hansl, Zelenka – Vimr, Křeček, Mareš, Danda L. (46. Galbavý) – Kubík ( 59.Novotný), Nádeníček. Připraveni: Mareš – Pospíšil, Trnka a Maroušek.

Na krásném stadionu v Chomutově jsme v páteční podvečer pod umělým osvětlením začali aktivně. Dobře jsme kombinovali a v úvodních minutách zápasu se hrálo převážně na polovině našeho soupeře. Až v 7.min. utkání se domácí dostali s míčem na naši polovinu. O minutu později pak z dálky střílel Hansl, ale jeho střele chyběla přesnost. To v 10.min. sklidili hráči první potlesk od dvou stovek diváků, když si Macháček z pravé strany před pokut. územím navedl míč na levou nohu na střed hřiště a parádní střelou mířil do šibenice domácí branky, hájené Švejdou. Ten se však vytasil parádním zákrokem a míč dokázal vyrazit na roh. Na druhé straně pak Sedlák ve 13.min. dobrým čtením hry zasáhl včas při rodící se šanci domácího celku. V 18.min. Danda přihrál přesně Nádeníčkovi, který bez přípravy střílel na Švejdu, ale branku jen těsně minul a míč prosvištěl kolem pravé tyče domácí brány. Ve 20.min. domácí vyslali na Sedláka první střelu a míč skončil v naší síti. Míč se přes střed hřiště dostal doprava na mladíčka Příhonského (19) a jeho střela znamenala vedení domácích 1:0. Ve 32.min. Sedlák příliš práce neměl s přízemní střelou Pěničky. V 35.min. se v těsné blízkosti před naší bránou objevil po odraženém míči a s notnou dávkou štěstí narostlý a zkušený útočník Boček (43) a před Sedlákem nezaváhal a míč uklidil k jeho tyči. Prohráváme po dvou šancích domácích 2:0. Do kabin by se nám šlo lépe kdyby Nádeníček parádní hlavičkou po centru z levé strany dokázal překonat ve 44.min. Švejdu a dalšího hráče, stojícího s ním na brankové čáře. Právě obránce totiž dokázal vyrazit míč , směřující do branky. Do druhé půle jsme nastoupili s Galovým, který vystřídal Dandu. Došlo k přeskupení řad s cílem o vyrovnání  nebo alespoň korigováním stavu a taky rizikem hry vzadu pouze na tři obránce. Jenže domácí celek využíval každou možnost k přečíslení a vyrážel k nebezpečným brejkům. Ten první předvedl Příhonský v 47.min. a nechal po své střele vyniknout kvalitám našeho brankáře, který jeho pokus vytěsnil na roh. Na druhé straně pak Kubík svým pokusem z 53.min. vrásky Švejdovi nepřidělal. V 62.min. pak Sedlák nohou reflexivně zhatil 100procentní šanci veterána Bočka. V 69.min. jsme na polovině soupeře ztratili míč a po protiútoku domácího celku zachránila Sedláka tyč. Střídající Janošík se pak dostal v 86.min. na levé straně do našeho pokutového území a jeho tečovaná střela naším  obráncem skončila v síti za Sedlákem a je to 3:0. Těsně před závěrečným hvizdem v 90.min. pak skóre pečetil čtyřiačtyřicetiletý kapitán domácích Patrik Gedeon, když zblízka doklepl míč za Sedláka u zadní tyče. 4:0.

Diváci viděli dva rozdílné poločasy. První půli jsme prohráli 2:0, když domácí zužitkoval všechny (dvě) svoje šance. My je měli rovněž, ale skórovat se nám nepodařilo a s jistotou můžeme říci, že v první půli jsme měli více míč na svých kopačkách, než hráči Chomutova. Po změně stran, ač jsme posílili ofenzivu, nepodařilo se nám vytvořit si vážnější šanci, zatímco domácí tvrdě trestali naše nepřesnosti v poli. Vysokou porážku musíme hodit za hlavu a soustředit se na další domácí zápas, kdy v sedmém kole hrajeme teprve potřetí před domácím publikem.