Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

TJ Tatran Rakovník – SK Slaný 1 : 3 ( 0 : 2 )

TJ Tatran Rakovník – SK Slaný  1 : 3  ( 0 : 2 )

Branky:  55. Vecka – 8. Mareš, 30.(pen.) a 76. Nádeníček.

Sestava : Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Zelenka – Mareš (42.Pospíšil) – Trnka (70.Žahour), Galbavý (74.Macháček), Křeček, Vimr – Nádeníček (88.Novotný). Připraveni brankář Mareš a Tikovský.

V Rakovníku jsme udeřili na domácí celek v 8.min. zápasu. Naši standardku rozehrál skvěle Jaráb, našel Mareše, který vyskočil nejvýše ze všech hráčů a hlavou dal na 1:0 pro naše barvy. Ve 13.min. bídný odkop brankáře domácích Kabeleho málem trestal Mareš, který volil přihrávku na Křečka do ještě lepší pozice, jenže tomu míč na mokrém terénu sklouznul z kopačky. V 15.min. zahrávali domácí roh a Junek hlavičkoval nad Sedlákovu bránu. Ve 20.min. nebezpečnou střelu na Sedláka vyslal domácí Kučera, ale bránu těsně minul. V 21.min. z dálky napřáhl Křeček a jeho bombu Kabele vyrazil. Minutu nato Nádeníček uvolnil Trnku, ale i s jeho přesnou střelou si Kabele poradil a srazil míč na roh. Ve 30. min. byl v pokut. území sražen Mareš a rozhodčí Vnuk bez váhání odpískal pokutový kop, který pak bezpečně proměnil Nádeníček. Vedeme 2:0. V 36.min. hledal Vimr na zadní tyči Nádeníčka, ale ten na jeho přihrávku ani ve skluzu nedosáhl. Ve 42.min. musel pro svalové zranění střídat Mareš, kterého nahradil Pospíšil. V 55.min. si připsal Sedlák skvělý zákrok, když zlikvidoval střelu Junka, jemže vzápětí se míč dostal znovu před našeho gólmana a po dorážce Vecky snížili domácí stav zápasu na rozdíl jediné branky. Junek pak zazlobil znovu v 61.min., ale jeho střelu z úhlu Sedlák vyrazil na rohový kop. V 64.min. Vimr sklepl míč na střelu Kubaškovi, ale ten mířil nepřesně. V 67.min. pak brankář Kabele zaváhal při rozehrávce, ale my jsme jeho chybu potrestat nedokázali. V 70.min. se ve velké šanci ocitl Křeček, ale jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce domácích na roh. Pak následovaly dvě akce brankářů. Zatímco vysoko vyběhnuvší Sedlák situaci zvládl a dokázal míč rozehrát, na druhé straně jeho protějšek vyrobil před svým pokut. územím minelu, kterou využil ke zvýšení stavu Nádeníček, který v klidu poslal míč do prázdné brány. Psala se 76.min. utkání. Minutu nato pak Macháček vyzval našeho střelce ke zvýšení stavu, to však Nádeníček odmítl, když poslal míč těsně vedle.

Téměř po čtvrt století jsme získali pro Slaný divizní body. Naše hra v Rakovníku s podporou mnoha fanoušků potěšila nejen realizační tým, ale také hráče samotné. Z našeho pohledu jsme odehráli velmi dobrý první poločas. V druhé část zápasu měli domácí chvilkami navrch, ale naši borci se po snížení stavu nestáhli do obranné ulity a Nádeníček potom svou druhou brankou přinesl na naše kopačky opět klid. Za předvedený výkon jsme si plný bodový zisk v deštivém sobotním dopoledni zasloužili.