SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK ROBSTAV Přeštice 3 : 2 ( 1 : 1 ) MOL CUP

SK Slaný – FK ROBSTAV Přeštice  3 : 2  ( 1 : 1 ) MOL CUP

Branky : 17. Křeček, 69. Vimr, 86. Nádeníček – 45.+1. Strejček, 90.+1. Patrovský

Sestava: Sedlák – Kubaška (83. Macháček), Hansl, Jaráb, Zelenka – Mareš – Trnka, Křeček, Galbavý (69. Pospíšil), Vimr (79. Maroušek) – Nádeníček. Do hry nezasáhl druhý brankář Mareš a dále Novotný a Holly.

Hosté z divizní skupiny A začali ve Slaném aktivně a v úvodních minutách se hrálo až příliš často před Sedlákem, nicméně ten  zasahovat nemusel, ale územní převaha Přeštic byla viditelná. S přibývajícími minutami utkání se hra vyrovnala a bojovalo se ve středu pole. V 17.min. dal pěkný pas Hansl doprava na Jarába, ten hlavou poslal míč na šestnáctku hostí, kde se k míči dostal Křeček, jehož tečovaná střela skončila za zády v tu chvíli bezmocného Šampalíka. Ve 33.min. byl před velkým vápnem faulován Nádeníček a Galbavý z tk. poslal míč jen těsně vedle tyče. Ve 40.min. sklepl Nádeníček míč k noze Trnkovi, ale jeho střela neměla gólové parametry. Na druhé straně Sedlák pouze parádně stahoval centry hostů a jednou s jistotou boxoval míč daleko od své brány. V nastavené minutě prvního poločasu ale hosté vyrovnali, když se po jejich rohu zorientoval před Sedlákem nejrychleji hbitý Strejček a zblízka vyrovnal na 1:1. Velkou šanci na zvrat výsledku pak hosté promarnili v 52.min., když Strejček jemu naservírovaný míč od spoluhráče poslal vysoko nad Sedláka. V 55.min. pak s chutí hrající Galbavý střílel tvrdě, ale jeho bombu zblokoval bránící Bóhm. Z poměrně velkého úhlu pak střílel na Sedláka Bešta, ale náš brankář jeho projektil vyrazil. Pěknou akci domácích jsme viděli v 69.min. Trnka dal míč hlavou přes obránce doleva na Zelenku, ten přesně odcentroval a na zadní tyči se k míči po zaváhání stopera dostal Vimr, který střílel nekompromisně a vrátil nám vedení. V 84.min. nebezpečnou situaci hasil Hansl a hosté se dožadovali po kontaktu s útočníkem penalty. Vzápětí pak z protiútoku dostali třetí branku, když se k odraženému míči dostal Nádeníček a střelou k tyči překonal Šampalíka. Hostům se pak opět v nastavení podařilo snížit na 3:2, když Sedláka překonal po rychlé kombinaci Patrovský.

Ostrý start do nového soutěžního ročníku je za námi. Více jak 250 diváků vidělo ve Slaném kvalitní fotbal, plný tvrdých soubojů a rychlých kombinačních akcí na obou stranách. Přeštice hráli v minulé sezóně v popředí tabulky. Rozhodčí Severýn odpískal dobrý zápas, několikrát musel sáhnout do kapsy pro žlutou kartu, ale respekt hráčů si s přehledem dokázal udržet. Zároveň nám dal před utkáním info o pravidlech MOL Cupu, kdy střídat mohou pouze tři hráči, při remíze následují dvě patnáctiminutová prodloužení, kdy na hřiště může jít čtvrtý střídající a pak se teprve kopou penalty.( To jen jako informace pro naše příznivce pro další pohárové střetnutí.) Domácí si výhrou vykoledovali anglický týden, když v sobotu 10.8. hrají první mistr. utkání na Tatranu Rakovník, pak do Slaného přijede ve středu druholigový Vyšehrad a v sobotu 17.8. přivítáme Český Brod. Divákům se představili noví hráči v domácích dresech a ukázali svoje kvality. Nádeníček s Trnkou podali velmi dobré výkony a Pospíšil s Macháčkem na předvedení svých kvalit měli poněkud méně času, neboť do hry šli tentokrát z lavičky náhradníků.