Úspěšný trenér Pazdera přivedl Slaný do divize.(rozhovor)

Slaný – Z výhry v krajském přeboru se raduje SK Lhota, ale v soutěži uspěl i další zástupce okresu – SK Slaný. Třetí místo by dokonce podle všeho mělo znamenat postup do divize, kde Slaný nehrálo snad dvacet let. Za úspěchem stojí řada lidí, od předsedy klubu Zdeňka Hořejšího přes manažera Radima Vavrocha až po hráče. Velkou roli sehrál i trenér Jiří Pazdera. Ten už vyhrál před časem I. A třídu s Vraným a teď zřejmě zamíří o soutěž výš také se Slaným. (Kladenský deník - 19.6.2019 )

Kouč Vraného Jiří Pazdera se po zápase s Vonoklasy vykoupal v místní "louži". Je to borec! | Foto: Roman Mareš

"Zaručených informací je ale tolik, že definitivně budeme vše vědět asi až po losovacím aktivu,“ říká chlapík, který je možná trochu nedoceněnou trenérskou personou Kladenska a celých středních Čech.

Byl postup vaším cílem?

Nebylo to tak definováno. Chtěli jsme vytvořit silný tým, který by do dvou let byl schopný postoupit. Z tohoto pohledu se nám tedy povedlo něco navíc. Nicméně podzim byl z našeho pohledu tak dobrý, že se útok na postup nabízel.

Nicméně jaro už tak dobré nebylo, bylo to častými absencemi některých opor?

Máme na to i analýzu, která to potvrzuje. Přišli jsme o Kroutila, vůbec nehrál Zelenka, k tomu se přidaly problémy Mareše. Absence možná měli i naši soupeři, naši hru ale určitě ovlivnily, zmenšilo se konkurenční prostředí. Je ale dobře, že jsme se s tím poprali.

V posledním kole jste vyhráli 3:2 v Nespekách, kde by každá ztráta znamenala, že přijdete o třetí místo. To by asi také bolelo, že?

Jsme rádi, že jsme to třetí místo uhájili. Ale spíš ve mě je taková nespokojená spokojenost. Některé zápasy jsme totiž prohospodařili, ať už ve Strašecí, nebo ve Velimi. tyhle střípky zvládali lépe soupeři a my budeme pracovat na jejich odstranění.

Jako asistenta jste si vybral před sezonou Libora Urbana, jehož jste poznal ve Vraném. Byl to dobrý krok?

Stoprocentně. My jen lidsky navázali na to, jak jsme spolupracovali ve Vraném, kde pode mnou byl jako hráč. Na úspěchu Slaného má obrovský podíl. Přesto, že mu je teprve třicet, z čehož plynuly nějaké lehké obavy, tak ho kabina plně respektovala a vlastně byl na rovno se mnou, i když hlavu na špalku jsem měl pochopitelně já. Ale on je zvyklý pracovat a tohle přenesl i do Slaného.

Na koho jste naopak spoléhali v kabině?

Dobrou duší týmu je kapitán Kuba Hořejší a my na něj spoléhali stejně jako na další zkušené jako Lukáš Křeček nebo Ondra Zelenka. Oni tým táhli.

Máte pěkný areál, dvě hřiště, ale ještě se zeptám, zda jste připraveni na divizi celkově, tedy zda jste nepodcenili posílení kádru?

Nepodcenili, někoho bychom přivést měli – pracuje se na tom. Ale dobře víme, že to nebude jednoduché, pro spoustu z nás to bude krok do neznáma. A pořádně tvrdý ořech.

Zdroj: https://kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/uspesny-trener-pazdera-privedl-slany-do-divize-20190619.html

Tatran Rakovník
1:0 PP