Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

Sokol Nespeky – SK Slaný 2 : 3 ( 1 : 3 )

Sokol Nespeky – SK Slaný  2 : 3  ( 1 : 3 )

Branky : 35.Klauz (pen.), 50. Vojkůvka – 12. Tikovský, 16. Křeček, 40. Mareš.

Sestava : Sedlák – Zíma, Jaráb, Kubaška, Holly – Galbavý (27. Novotný), Mareš, Křeček (67. Jungmann) – Maroušek (90.Volgner), Tikovský (84.Hořejší), Vimr. Připraven brankář Mareš a Danda L.

V 6.min. narazil Vimr míč na střelu Hollymu, který střílel tvrdě, ale přeci jen se nakonec míč vytočil ven z brány a šel těsně vedle. Vzápětí jsme ustáli nebezpečnou situaci před Sedlákem. Ve 12.min. jdeme ale do vedení, když Maroušek zprava poslal míč před Drážka a na zadní tyči Tikovský ve skluzu dokázal míč zblízka dopravit do sítě. V 16.min. jsme se radovali podruhé. To Vimr zleva parádně přihrál na střed hřiště na hranici pokut. území Křečkovi a náš kapitán umístěnou střelou po zemi nedal Drážkovi šanci. V 27.min. musel jít ze hry Galbavý kvůli svalovému zranění, nahradil jej Novotný. Právě on byl pak o dvě minuty později faulován ve slibné vzdálenosti od Drážkovy brány. K trest. kopu se postavil Křeček, ale napálil jen zeď domácích a jeho opakovaná střela pak prosvištěla centimetry vedle pravé tyče domácí brány. V 35.min. domácí zahráli dlouhý nákop před Sedláka a rozhodčí Šefara viděl Hollyho přistrčení jednoho z útočících hráčů a odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Klauz a snížil na 2:1. Ve 40.min. dokázali domácí ubránit naše útočné snažení, když tři pokusy našich hráčů zblokovali a my jsme získali pouze roh. Po jeho rozehrání ale jeden z obránců nastřelil při odkopu svého spoluhráče, míč přišel k noze Marešovi a ten jej pohotovou střelou uklidil do sítě. Vedeme opět o dvě branky. V poslední minutě prvního poločasu pak ještě Drážek kryl hlavičku Mareše. Ve 47.min opět úřadoval Mareš, obránce posadil na zadek, jenže svou střelou si pak na Drážka nepřišel. V 50.min. po tvrdém souboji Sedláka s útočníkem domácích získal míč Vojkůvka a nepříliš prudkou střelou snížil na 3:2, když míč sotva přešel přes brankovou čáru. V 54.min. se v dobré pozici ocitl Peterka, naštěstí pálil vedle. V 67.min. musel odstoupit ze zápasu Křeček, když v jednom ze soubojů utrpěl tržnou ránu na holeni. Nahradil jej Jungmann a kapitánskou pásku převzal Vimr. Žádné další šance jsme již v utkání neviděli a tak jsme získali tři body i po tříminutovém nastavení hrací doby.

V Nespekách jsme odehráli poměrně tvrdé utkání a o ostré souboje, zvláště v druhém poločasu nebyla nouze. Oddechli jsme si, že rozhodčí uznali hrací plochu a zápas se odehrál. Na hřišti byla totiž před jednou bránou poměrně rozlehlá a hluboká louže a u středu hřiště další. Nakonec pomohlo čerpadlo. Naši hráči sklidili z úst trenérů chválu za bojovnost a nasazení, neboť se hrálo díky nařízení SKFS den po dokopné a tam pivo teklo proudem. Obsadili jsme díky lepšímu vzájemnému utkání s Poříčím třetí místo v tabulce a to nám dává možnost postoupit do divize. Nyní ale následuje téměř měsíc odpočinku a 13.července začne příprava na novou sezónu.