SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – SK Hvozdnice 6 : 1 ( 5 : 0 )

SK Slaný – SK Hvozdnice  6 : 1  ( 5 : 0 )

Branky : 16. Hansl, 28., 44. a 67.(pen.) Hořejší, 32. Mareš, 42. Maroušek – 75. Hromádka (pen.)

Sestava : Sedlák – Volgner, Hansl, Jaráb, Kubaška (81.Zíma) – Křeček, Mareš (46.Beneš), Galbavý – Maroušek (59.Danda L.), Hořejší (71.Žahour), Vimr (59.Jungmann). Připraven byl brankář Mareš Roman.

Úvodní čtvrthodinka zápasu nám naznačila, že hosté přijeli do Slaného hlavně bránit a tak se hrálo převážně na jejich polovině. V 15.min. utekl po pravé straně Maroušek a přihrál Hořejšímu. Jeho pohotovou střelu z první jeden z obránců pak před brankářem Hubínkem srazil na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval Hansl a pomocí vzdálenější tyče dopravil míč do sítě. V 16.min. se tak ujímáme vedení. Ve 23.min. střelu Galbavého Hubínek vyrazil zpět do pole a naši pokračující akci, kdy míč dokonce skončil v síti, zastavil ofsajd. Ve 24.min. se odhodlal zpoza šestnáctky vystřelit Kubaška, ale míč směřující pod břevno, dokázal Hubínek vyrazil nad branku. V 28.min. byl vpravo před Hubínkem faulován útočně naladěný Kubaška a k tk. se postavil Galbavý. Míč pak ze strany servíroval na hlavu Hořejšímu, který zvýšil na 2:0. Ve 30.min. střílel Křeček, ale míč z jeho kopačky prošel těsně vedle. Ve 32.min. jsme získali další roh, který rozehrával zprava Maroušek. Nejvýše vyskočil tentokrát Křeček, míč z jeho hlavy pak skončil odrazem od těla Mareše u pravé tyče Hubínkovy brány. Vedeme 3:0. Až v 38.min. se objevili hosté před Sedlákem a přízemní střele Tomance chyběly jen centimetry. Ve 42.min. si před Hubínkem počínal důrazně Hořejší, získal již téměř ztracený míč pro Marouška, který střelou pod břevno zblízka zvýšil na 4:0. Poločas jsme pak ještě ve 44.min. vyšperkovali další parádní akcí. Dlouhý pas Křečka doběhl vpravo u zadní lajny Volgner, přihrál Galbavému, který v pokut. území viděl ještě lépe postaveného Hořejšího, nezištně mu balón posunul a náš kapitán překonal Hubínka popáté. Do druhého poločasu, který již byl o poznání vlažnější, nastoupil ve středové řadě místo Mareše Beneš a v 59.min. vystřídala také dvojice našich krajních útočníků. V 60.min. se v šanci ocitl Hořejší, ale zblízka dal jen vyniknout Hubínkovi. V 65.min. si hvozdnický brankář připsal další parádní zákrok, když dokázal na roh vyrazit míč po trestňáku Galbavého, který se kopal po faulu na pronikajícího Dandu. V 66.min. bombu Hořejšího Hubínek vyrazil před sebe a míč se poté dostal ke Galbavému. Hosté pak jeho kličkovanou před Hubínkem ukončili až faulem a rozhodčí Mansour odpískal penaltu. Pokutový kop pak bezpečně proměnil v 67.min. Hořejší a završil tak hattrick. Z tenisového „kanára“ jsme se však radovali pouze do 75.min., když se po nastřelené ruce pískala penalta také na druhé straně. Na konečných 6:1 pak z pokut. kopu upravil stav zápasu Hromádka. V 79.min. toto nezměnil ani povedený trestňák Tomance, neboť míč orazítkoval jen spojnici břevna s tyčí.

Hosté ve Slaném celý zápas odbránili, nicméně neubránili. Poločasový výsledek hovoří jasně. Do 32.minuty zápasu jsme se dokázali třikrát prosadit hlavou po standardce a poté jsme přidali ještě další dvě branky. Sedlák po dlouhé době zažil v bráně nudu. Hvozdnici viditelně v poli chyběl jejich klíčový (a pro krajský přebor nadstandardní) hráč Třešňák a navíc kanonýr Mráz zůstal na lavičce.