Datum a čas konání: 10.8.2024 17:00

SK Slaný – Sokol Nespeky 1 : 1 ( 1 : 0 )

Branky: 2. Ceccarelli – 47. Čaloun

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik (75. Toure), Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek, Pospíšil (64. Herčík) – Ceccarelli, Novotný, Veselý.

Utkání pro domácí celek začalo výborně. Hosté chybovali ve 2. min., čehož využil Ceccarelli a vstřelil branku. Pro dlouhý nákop si vyběhl brankář Pettík, jenže obránce před ním odvracel míč hlavou velmi slabě, ten se dostal k Ceccarellimu, který pohotově zhodnotil situaci a povedeným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře poslal míč do prázdné brány. Vedeme tak 1:0 a očekávaly se další branky. Můžeme předeslat, že téměř celá první polovina zápasu se odehrála na polovině hřiště před Pettíkem. Tlak jsme sice měli, ale žádná vyložená šance stále nepřicházela. V 10. min. se hosté ale dostali před Sedláka, který vysoko vyběhl doprava na útočícího Turka, ten však byl u míče dříve a dokázal vystřelit, jenže domácí bránu o metr minul. Přibližně po půlhodině hry se opět hosté objevili zcela výjimečně před Sedlákem a úplně volný Čaloun z levé strany zakončoval nepřesně a Sedlák si ani po této akci nepřipsal zákrok. Ve 34. min. vybojovali hosté standardku z velmi slibné vzdálenosti, ale Grobár pouze otřel míč o břevno. V poslední minutě první půle Balšánek zprava rozehrál překvapivě tk. zprava na střed na Ceccarelliho, který pohotovou, přesnou střelou pálil z první na Pettíka, který se však vytasil efektním zákrokem a míč dokázal vyrazit. Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn v sestavách. Ve 47. min. je zničehož nic vyrovnáno, když se k míči dostal Čaloun a střelou na bližší tyč z pravé strany dokázal překonat Sedláka. Hosté se po vyrovnávající brance ani nijak zvlášť neradovali, neboť někteří hráči a také diváci měli za to, že míč šel mimo bránu do ochranné sítě za ní. Faktem však je, že vyrovnání vneslo hostujícímu celku chuť do fotbalu. Začali rychleji kombinovat a musíme si přiznat, že zrovna tak, jak se v první půli hrálo hlavně před Pettíkem, tak druhý poločas se odehrával více na naší polovině hřiště. Nicméně pěknou fotbalovou akci jsme divákům předvedli v 55. min., jenže Dohnanský ji zakončil nepřesnou střelou. Stav nezměnila ani šance hostí v 60. min. V 77. min. hosté faulovali před svým pokut. územím a kopali jsme tk. K míči se postavil Dohnanský a na Pettíka vyslal parádní umístěnou střelu přes zeď soupeře, jenže Pettík se opět vyznamenal a míč vyrazil. V 90. min. měl výhru na noze Novotný, když tvrdě a pohotově pálil na Pettíka z deseti metrů, jenže opět se zaskvěl brankář soupeře a znovu perfektním zákrokem podržel svůj tým.

V netradiční čas, v pátek podvečer se přišlo na naše poslední domácí vystoupení podívat přes 230 diváků. Nijak oslnivý fotbal v podání obou mužstev však neviděli. Pro realizační tým je plichta se soupeřem, který je na sestupové příčce zklamáním. Dva zápasy před koncem soutěže jsme na čtvrté příčce tabulky divize B a na kontě máme 49 bodů. Ve středu zajíždíme do Mariánských Lázní, kde hraje svoje zápasy sestupující Hvězda Cheb a v sobotu se rozloučíme s naším pátým ročníkem v divizi na umělce mužstva Újezdu.