Datum a čas konání: 10.8.2024 17:00

SK Slaný – SK Štětí 2 : 0 ( 1 : 0 )

Branky: 36. Ceccarelli (pen.), 65. Veselý

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek (86. Toure), Pospíšil – Ceccarelli (90. Kopřiva), Novotný, Veselý. Připraveni: Junek, Volgner.

V 6. min. jsme viděli povedený centr Ceccarelliho z jeho pravé strany. Míč směřoval na nabíhajícího Novotného, ale na poslední chvíli předvedl bývalý slánský stoper Obrtlík perfektní obranný zákrok, a tak naši šanci zmařil. V 11. min. se do velké šance dostal Ceccarelli, ale míč skončil v zámezí. Ve 14. min. v akci znovu Ceccarelli. Od zadní lajny předložil míč Novotnému, který svou střelou dal vyniknout brankáři Čížkovi. V téže minutě se pak Čížek prezentoval výborným zákrokem po hlavičce Novotného. Skóre se neměnilo ani v 15. min., když Novotný zblízka nastřelil tvrdou ránou brankáře hostí, který pak chvilku musel vydýchávat svůj reflexivní zákrok. Až ve 23. min. se do šance dostali také hosté ze Štětí. Stalo se tak po faulu Mihálika před naší šestnáctkou. Bombu ze standardky schytala naše pevná, dobře postavená zeď. Ve 33. min. střílel na Čížka Veselý, ale mířil přesně do jeho náruče. V 35. min. pronikajícího Novotného zastavil Obrtlík jen za cenu faulu a rozhodčí Trojan neváhal odpískat pokutový kop. K míči se postavil při absenci našeho tradičního exekutora Nádeníčka Ceccarelli a počínal si suverénně, neboť tvrdou střelou k tyči nedal Čížkovi šanci na jakýkoliv zákrok. Vedeme 1:0. Závěr prvního poločasu patřil našemu soupeři, který vybojoval rohový kop a Lána hlavičkoval po jeho rozehrání jen centimetry vedle tyče Sedlákovy brány. V nastavení první půle jsme ubránili další roh našeho soupeře. Po změně stran v 48. min. zakončil Novotný svoji samostatnou akci nepovedenou střelou. V 61. min. jsme nedokázali po Ceccarelliho centru skórovat z jasné pozice a získali jsme jen rohový kop. Aktivní Ceccarelli ale v 65. min. přihrál parádně na střelu Pospíšilovi, který však míč netrefil, tak jak by on sám chtěl a míč místo na bránu putoval úplně vlevo na nabíhajícího Veselého, který si počínal zkušeně a prostřelil Čížka. Vedeme 2:0. Dvoubrankové vedení v zápase jsme si pak bezpečně pohlídali až do konce utkání a musíme si přiznat, že nijak oslnivý divizní fotbal se už do konce zápasu nehrál.

Vyhráli jsme potřetí v řadě, dnes nad soupeřem, který se pohybuje těsně nad pásmem sestupu. Utkání přihlíželo pouze 150 diváků, neboť v sobotu byl na pořadu dne hlavně hokej. Za týden jedeme do Chebu, přesněji řečeno do Františkových Lázní, kde dnes už sestupující Hvězda Cheb hraje, a na přírodní trávě budeme chtít uspět, neboť v loňské sezóně jsme na umělce v Chebu tvrdě narazili a odvezli si výprask 3:0.