SK Slaný

FK Ostrov – SK Slaný 2 : 3 ( 1 : 2 )

Branky: 31. Kostka, 81. Řehák – 12. Novotný, 41. Kocourek, 69. Pospíšil.

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek (88. Toure), Pospíšil – Ceccarelli, Novotný, Veselý (90.+3 Junek).

Ve vzdáleném Ostrově, na velmi dobře připraveném trávníku jsme nezačali utkání vůbec špatně. Od úvodního hvizdu jsme hráli aktivně a 12. min. nám přinesla první vstřelenou branku (Novotný). Po našem presování soupeře na jeho polovině domácí vyrobili chybu, kdy si neporozuměl jeden z obránců s gólmanem Tichotou, čehož využil Novotný a poslal míč do domácí sítě. V 21. min. jsme divákům předvedli fotbalovou akci, jako vystřiženou z učebnice. U jejího zrodu byl Balšánek, který dal míč z prostoru vlevo před Sedlákem na střed Pospíšilovi, ten jej posunul na pravou stranu na Ceccarelliho, který pak od pomezní lajny ostrým centrem vybídl k zakončení nabíhající Veselého s Pospíšilem, ale bohužel ani jeden z nich se k míči nedostal. To v 26. min. po našem z četných rohů hlavičkoval  z dobré pozice zcela osamocený Pospíšil, jenže branku netrefil! Naše nevyužité příležitosti pak domácí potrestali vyrovnávacím gólem, když se k tyči po zemi trefil přesně Kostka. Stav je 1:1, ale dosud jsme lepším mužstvem. Ve 40. min. před Tichotou vytvořili závar Veselý s Novotným a posledně jmenovanému ukopl obránce míč se štěstím metr před bránou na roh. Náš roh pak bídně domácí odvrátili přesně na nohu Kocourka, který se trefil k zadní tyči domácí brány podruhé a opět vedeme. To už běžela 41. minuta utkání. Těsně před koncem poločasu míč zprava, centrovaný před Sedláka, prosvištěl nikým netečován celým naším pokutovým územím. Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a v 50. min. totálního zmatku v pokut. území našeho soupeře nedokázali využít ani Kocourek, ani Pospíšil a domácí celou situaci ustáli se štěstím. V 59. min. naše standardka v podobě jakéhosi zkráceného rohu zprava rovněž brankou neskončila, ale tohle byla další velká šance! V 66.min. vybojoval dnes výborně hrající Veselý roh, vzápětí jsme kopali další a Novotný hlavou branku minul jen těsně. V 68.min. domácí Kostka mířil hlavou rovněž nepřesně. V 69. min. Balšánek dal míč doprava útočně naladěnému bekovi Vovkovi, který dal míč před Tichotu parádně pod sebe na Pospíšila a ten „koníčkem“ překonal Tichotu potřetí. Vedeme 3:1. V 77. min. Ceccarelli nádherným centrovaným míčem našel na zadní tyči Novotného, ale ten hlavičkoval těsně mimo bránu. V 81. min. fauloval ve snaze za každou cenu zabránit průniku soupeře Kocourek a domácí jeho neuvážený zákrok trestali. Po centrované standardce se hlavou trefil Řehák a snížil na 2:3 z pohledu domácího celku. Rozhodčí Bahník nastavoval téměř pět minut, ale na skóre se již nic nezměnilo.

Závěr zápasu byl z mého pohledu zbytečně nervózní a po odpískání konce utkání měli rozhodčí plné ruce práce s ukočírováním zbytečných emocí, které na hříšti mezi oběma soupeři vzplály. Při odchodu do kabin si k tomu své řekli také diváci, kterých mnoho nebylo (asi 150, přičemž před několika lety zde na nás přišlo diváků 400!) Do Ostrova jsme jeli pouze se třinácti hráči a do pole šel na poslední minuty také (jinak brankář) Junek. Realizační tým oceňuje výkon našeho celku, který je momentálně oslaben o řadu zraněných hráčů, neboť k dlouhodobě zraněnému Svátovi přibyli Nádeníček, Lehner, Herčík a Říčka. Proto dnes např. Dohnanský musel odehrát pro něj netradiční post levého obránce a na něm obstál! A kdyby v sobotu byli v Ostrově nějací naši příznivci, muselo by po zápase znít: „Hoši děkujem“.