SK Slaný vs FC TEMPO Praha

Datum a čas konání: 10.8.2024 17:00

SK Slaný – FC Chomutov 2 : 1 (0:1 )

Branky: 76. Novotný, 87. Balšánek – 10. Doleček

Sestava: Sedlák – Vovk, Mihálik, Javorek, Lehner (53. Říčka) – Balšánek – Pospíšil, Novotný – Ceccarelli, Nádeníček (73. Herčík), Veselý (90+1 Toure). Připraveni: Junek, Dohnanský a Kocourek.

V 5. min. jsme předvedli pohlednou fotbalovou akci, kterou k naší lítosti zakončil Ceccarelli nepovedeným centrem zprava. V 8. min. hosté z tlaku vytěžili standardku z dobré pozice po faulu na aktivního Dolečka a Nobst dokázal míč procedit skrz naši zeď, ale míč pak šel mimo Sedlákovu bránu. V 10. min. jsme získali standardku my, jenže výsledkem byl rychlý protiútok hostů a přesné zakončení Dolečka, na jehož střelu neměl Sedlák nárok a prohráváme 1:0. Hosté pak předváděli divákům profesorský fotbal a uvolnění šikovného Dolečka mezi dvěma našimi hráči sklidilo potlesk z tribuny. Jenže další šance nepřicházely a naši hráči se po ráně z 10. min. začali oklepávat. Hra se postupně vyrovnala, a tak v rozmezí 18. – 20. min. si připsali brankáři zákroky na obou stranách hřiště. Nejprve to byl Sedlák, který pohotově musel vyběhnout až před pokut. území a chvilku po něm zasahoval také Švejda. Ve 32. min po rohu hlavou nastřelil Javorek břevno a to už jsme byli ve fázi zápasu, v které jsme i přes nepříznivý stav začali být lepší, než náš soupeř. Také do druhého dějství zápasu jsme vstoupili aktivně a hrálo se častěji na půlce lídra tabulky. V 53. min. musel odstoupit pro bolestivé zranění kolene obránce Lehner a nahradil jej Říčka. V 63. min. Javorek zprava našel před Švejdou přesným centrem Pospíšila, jenže ten zblízka hlavou poslal míč vedle brány! V 69.min. poslal Pospíšil do úniku Nádeníčka, jenže ten nestačil zakončit, neboť ho o míč obral vracející se obránce. Vyrovnání jsme se dočkali v 76. min. Povedený centr Ceccarelliho hlavou poslal za záda Švejdy do sítě Novotný. Je to konečně 1:1. Po vyrovnání stavu naši borci nepřestávali být aktivní a jejich útočné snažení až musel z lavičky krotit trenér Veselý. V 87. min. skvělou práci v levém rohu hřiště odvedla trojice Veselý, Novotný a Balšánek. Posledně jmenovaný pak získal míč po zaváhání obránce a šel z těžkého úhlu na Švejdu. Balšánkova chytrá střela pak skončila v síti těsně za zadní tyčí bezmocného Švejdy a vedeme 2:1. Na stavu pak nic nezměnilo ani čtyřminutové nastavení a po čtyřech výsledkově nepodařených zápasech bereme tři body!

Slánskému týmu určitě pomohl návrat Balšánka do sestavy. S jeho přispěním odvedla celá obrana dnes dobrou práci. Sebevědomý Chomutov jsme tak trošku přibrzdili v jeho snažení o postup do ČFL. Zbývajících pět kol hrají chomutovští s týmy ze spodní části tabulky, a tak je velmi pravděpodobné, že prvenství v divizi si vzít nenechají. Slaný se konečně přehouplo přes čtyřicetibodovou hranici, a tak se do kabiny vrátila dobrá nálada. Utkání odřídil rozhodčí Šťastný a odehrálo se bez žlutých karet, což je důkazem korektnosti dnešního duelu. To v minulém kole oba soupeři sehráli vypjatější zápasy, neboť hosté viděli v domácím utkání s Kladnem šest žlutých a trenér dokonce červenou kartu a slánští ve Hřebči viděli osm žlutých karet, včetně trenéra Veselého. Škoda, že na páteční zápas s vedoucím celkem tabulky zavítalo na náš stadion málo diváků. Pouhých 220!

7. FK Baník Sokolov 1948 0 0:0 0
10. FK Ústí nad Labem -.. 0 0:0 0