SK Slaný – FK Králův Dvůr 3 : 1 ( 0 : 0 )

SK Slaný – FK Králův Dvůr  3 : 1  ( 0 : 0 )

Branky: 42. a 55. Lehner, 70. Herčík – 45. Kraus

Sestava: Junek (36. Sedlák) – Vovk, Balšánek, Mihálik, Lehner – Pospíšil (56. Herčík) – Ceccarelli, Sváta, Kocourek, Dohnanský (36. Veselý) – Novotný (52. Toure).

Trenéři se před utkáním dohodli na poněkud zkrácené verzi přípravného duelu a hrálo se tedy 2x35 minut. Domácí tým vstoupil do utkání poněkud laxněji a tak hosté, kteří hrají ČFL měli míč více na svých kopačkách. V 8. min. své útočné snahy přetavili ve dva po sobě kopané rohy, jenže naše obrana vždy míč odvrátila z prostoru před Junkem. V 11.min. si Cábelíci poradili s rohem slánského mužstva a tak první pohledná fotbalová akce, zakončená technickou střelou Dohnanského po parádní přesné příhře Pospíšila byla k vidění až v 15. min. a nutno poznamenat, že brankář hostí zasáhl skvěle a míč dokázal vyrazit. V 19.min. po dalším rohu domácích vznikla velká trma vrma před brankářem, když obránci nedokázali odkopnout míč do bezpečí a nakonec znovu po střele zblízka parádně zasahoval brankář hostí. V 26. min. se ve slibné pozici ocitl znovu Pospíšil, ale do sítě míč dopravit nedokázal. Stejně si pak v další vypracované šanci počínal Kocourek, a to se psala 33. min. První pětatřicetiminutový poločas tak končí bez branek a zatímco Junek si nepřipsal jediný zákrok, brankář hostí se musel prezentovat hned několika zásahy. Po změně stran jsme pokračovali v ofenzivním snažení a ve 38.min. měli hosté štěstí po centru zprava, když míč prolétl před brankářem celým pokutovým územím, aniž by ho někdo z nabíhajících hráčů stihnul tečovat a míč usměrnit do sítě našeho soupeře. Ve 42. min. ale výměna míče na jeden dotek mezi Novotným a Vovkem a následující centr našel adresáta na zadní tyči a Lehner dostal střelou k tyči svoje barvy do vedení 1:0. V 45. min. přišla standardka hostí u postranní lajny po levé ruce Sedláka, když rozhodčí Mižič odpískal našemu obránci faul (od začátku zápasu snad teprve druhý nebo třetí – hrálo se slušně). Ostrý míč pak před Sedlákem trefil hlavou šikovně Martin Kraus a míč zaplachtil k zadní tyči slánské brány. Je to 1:1. Po vyrovnání nás hosté na pár minut dostali pod tlak a přišla jejich šance na obrat skóre, jenže jejich střelec mířil v 50. min. tentokrát mimo tyče a byl v tu chvíli v dobré pozici. O pět minut později ale opět parádně zafungovala naše ofenziva, když na konci akce tvrdě střílel Lehner, míč tečoval před brankářem jeden ze stoperů a ten pak vysokým obloukem přeplachtil bezmocného gólmana. Vedeme opět v utkání a i nadále si vytváříme šance na zvýšení stavu. V 58. min. velkou šanci promarnil Vovk a úspěšná nebyla ani Kocourkova dorážka. Střídající Herčík pak stanovil v poslední minutě zápasu stav na 3:1, když se dostal v pokut. území k míči a měl dost času zamířit k pravé tyči soupeřovy brány.

V Rynholci se naši hráči opět předvedli v dobrém světle a dokázali přehrávat soupeře, který hraje o třídu výše, tedy ČFL. Z pozice vedoucího mužstva musím jen potvrdit slova jednoho z přihlížejících diváků, že na „todle“ se dá koukat. Spokojený se zdál být i trenér Veselý, přestože měl výhrady k našemu vstupu do zápasu. Volno dnes měli Nádeníček s Javorkem. Většina hráčů se nyní zúčastní soustředění na Kladně od čtvrtka do neděle, a tak další zápas sehrajeme až v sobotu 24.2. dopoledne opět v Rynholci a soupeřem nám bude Sokol Hostouň.                                                        Vedoucí mužstva,13/2 2024