Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Komárov 2 : 1  ( 1 : 0 )

Branky: 33. Ceccarelli, 80. Novotný – 84. Nedvěd

Sestava: Junek (46. Sedlák) – Vovk (46. Dohnanský), Javorek, Mihálik (46. Lehner), Bíba  – Balšánek – Sváta, Novotný – Ceccarelli (63. Veselý), Nádeníček, (63. Marek), Kocourek.

V sobotu dopoledne jsme v Rynholci nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu a jako soupeře jsme volili celek z divizní skupiny A, FK Komárov, který se po podzimní části se ziskem 23 bodů umístil na šesté příčce. Dal se tudíž očekávat vyrovnaný souboj. Začátek zápasu to potvrdil, neboť obě mužstva si v úvodní čtvrthodince vypracovala jednu slibnou šanci. Nejprve to byl v 5.min. Bíba, kterému míč parádně přihrál Kocourek, jenže tvrdá střela zleva z kopačky slánského Bíby prošla těsně vedle zadní tyče soupeřovy brány. V 8.min. si hosté vypracovali po dobré kombinaci rovněž šanci, jenže skvěle proti střele zblízka zasáhl brankář Junek. V 16. minutě pak naši stopeři úspěšně stačili zablokovat střelecké pokusy hostí z dobrých pozic, a tak Junek tentokrát zasahovat nemusel. Štěstí při nás stálo v 21.min., to hosté opět pěkně zakombinovali a dostali se až před Junka, jenže zakončení z jasné gólové pozice bylo nepřesné a míč prošel těsně vedle brány do zázemí. Ve 33.min. se na druhé straně hřiště po delší době dostal před brankáře Ceccarelli a nepříliš prudkou střelou z pravé strany dokázal překonat soupeřova gólmana a vedeme tak 1:0. Ve 42.min. fauloval před pokut. územím Balšánek a hosté kopali tk. Ten provedl jejich hráč téměř dokonale, neboť míč se od břevna odrazil jen centimetry před brankovou čáru a gól z celé situace nakonec nebyl. O přestávku se šlo do kabin, neboť trenér Veselý měl svým svěřencům co říci. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním, vyvarovat se chyb, které byly k vidění v poločase prvním a můžeme předeslat, že se to našim hráčům dařilo. Po změně stran se začali rodit šance na domácích kopačkách, jako tomu bylo v 63. min. po parádní individuální akci Sváty z hloubi vlastní poloviny, jeho pas na Nádeníčka, následná příhra před bránu, kde Ceccarelli byl rázem v obrovské šanci, jenže brankář ho vychytal a ani Novotného dorážka k brance nevedla. Další šanci promarnil v 77.min. střídající Marek, když v rozhodujícím momentu netrefil míč a Kocourek pak mířil vysoko nad bránu. V 80.min. ale Balšánek našel lehkým centrem z levé strany na zadní tyči nabíhajícího Novotného, který hlavou míč jen lehce tečoval a ten skončil v síti. Vedeme tak 2:0. O dvě minuty později šel na bránu zprava Vovk, volil střelu, ale branku bohužel minul, přestože v tu chvíli byl gólman vysoko před ní. Hosté pak zazlobili v 84.min., když nejdříve míč z brány vykopl Balšánek, jenže následně pálil zprava Nedvěd a z poměrně těžkého úhlu překonal Sedláka a určil výsledek 2:1. Na tom nic nezměnil ani dalekonosný pokus soupeře o přehození Sedláka, který stačil chytrou střelu vyrazit nad břevno.

První přípravu jsme výsledkově zvládli, v první půli si hosté dokázali vytvořit více příležitostí, ale vstřelit branku se jim nepodařilo, ve druhém poločasu se karta obrátila a po většinu hraci doby jsme míč kontrolovali my. Na umělce v Rynholci se objevila trojice možných posil pro naše barvy. Jedná se hned o trojici hráčů: Jakub Sváta, ročník 2003, Lukáš Lehner (2000) a Dominik Kocourek (1998).