SK Kladno – SK Slaný 1 : 1 ( 0 : 0 )

SK Kladno – SK Slaný  1 : 1  ( 0 : 0 )

Branky : 47. Hampl (pen.) – 52. Noll

Sestava: Junek : Bíba, Mihálik, Javorek, Noll – Ceccarelli, Balšánek, Herčík, Veselý (51. Dohnanský, 90+2 Vovk) – Novotný, Nádeníček (80. Pospíšil). Připraveni: Mareš, Dolák a Stojanovski.

V 5.min.v pádu po našem rohu hlavičkoval Novotný, ale byl z toho jen další roh. Po jeho rozehrání Nádeníček na zadní tyči poslal hlavou míč asi metr vedle brány. Ve 22.min. po tk. Ceccarelliho kladenští obránci míč odvrátili, ale pouze k Balšánkovi, který pálil sice prudce, ale nepřesně a tak Švenger v domácí bráně zasahovat nemusel. Ve 23.min. po faulu Nolla měli výhodu tk. domácí, ale ani Folprecht nemířil přesně a Junkovu bránu přestřelil. V 25.min. se v náznaku šance ocitl Ceccarelli, jenže bránící hráč jeho střelu zblokoval na roh. Ve 34.min. jsme dobře zakombinovali na naší pravé straně, ke střele se pak dostal Veselý, ale jeho pokus byl pro Švengera lahůdkou. Další tk Ceccarelliho ve 42.min. z poměrně velké dálky pak v pohodě zneškodnil Švenger. První půle končí. Ta druhá pro nás nezačala vůbec dobře, neboť v pokut. území fauloval Javorek a domácí kopou penaltu. Tu bezpečně proměnil Hampl v 47.minutě. V 50.min. stál na konci naší další povedené akce Ceccarelli, ale po jeho střele jsme získali opět jenom roh. Ten jsme rozehráli až v 52.min., neboť jsme střídali a na míč si naskočil vysoký Noll a zblízka povedenou hlavičkou stav utkání vyrovnal. Je to 1:1. V 66.min. za již překonaného Junka zaskočil v bráně Javorek a zabránil tak jistému gólu, když sebral míč těsně před brankovou čárou a vyvezl jej do bezpečí. V 72.min. střelecký pokus Eichlera Junkovu bránu daleko minul. V 74.min. jsme přestáli další šanci domácího celku. V 76.min. na druhé straně hřiště Švenger zhatil dobrým zákrokem možnost Dohnanského. V 77.min. Ceccarelli sám postupoval zprava na Švengera, ale ten jeho střelu dokázal vytěsnit na roh a tady svůj tým opravdu podržel. O dvě minuty později měl velkou šanci Šíma, ale Junek míč vyrazil pohotovým zákrokem a k dorážce naše obrana domácí nepustila. Rozhodčí Melničuk pak nastavoval více jak pět minut a v nastaveném čase jsme dokázali přes velký tlak domácích výsledek udržet.

První poločas jsme odehráli skvěle a domácí jsme do vážnějších šancí vůbec nepustili. Druhou půlku utkání jsme pak odbojovali a dokonce jsme měli i šance na skórování. V závěru jsme pak měli také tolik potřebné štěstí a dokázali jsme z těžkého zápasu vydolovat pro nás velmi cenný bodík, neboť ten nám zaručuje, že i po utkání na Kladně zůstaneme v divizní tabulce na šestém místě.