SK Slaný

 

 

SK Slaný

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

SK Slaný vs FK Brandýs n.L.

Datum a čas konání: 30.9.2023 16:00

Žáci se po roce vrací zpět do Krajského přeboru

Žáci se po roce vrací zpět do Krajského přeboru

Když jsme se v létě sešli na soustředění a tak nějak se počítalo, že se zázrak asi nestane, po té co naši předchůdci sestoupili z Krajského přeboru do A Třídy, se nikdo z účastníků soutěže neodhlásil, stala se tato informace bohužel skutečností. K našemu týmu se zpětně připojili hráči ročníku 08, takže jsme vlastně měli tým složený ze tří ročníků, tedy ještě 09 a 10. Bylo fajn sledovat, jak hned z kraje sezóny si kluci sedli v kabině a v hojném počtu se sešli na již zmiňované soustředění. Kabina byla opravdu ve veliké pohodě a borci ročníku 08 šli všem skvěle příkladem, nikdo se na nikoho nepovyšoval a navzájem se snažili si pomáhat. I na základě tohoto zjištění, jsme si dali za cíl postup zpět, do Krajského přeboru.

Soutěž začala již v polovině srpna, což není nic neobvyklého, bohužel jako každý rok byli z toho všichni překvapení. Na první přáteláky jsme si vyrazili v osekaných sestavách a prohráli jak proti Švermovu, tak i Lhotě, našim konkurentům v přihlášené A třídě.

Do soutěže jsme sice vstoupili vítězně, ale následující dva zápasy jsme prohráli, kdy v Rakovníku, nás zařízl rozhodčí a proti Královu Dvoru jsme se nesešli. Hned na začátku podzimu, jsme se tedy pohybovali v dolních patrech tabulky a výhled nebyl nikterak růžový. Přizpůsobili jsme tréninky, zapracovali na dynamice, výbušnosti a honě tlačili na kombinaci, přitom postupně zvyšovali nároky v tréninkových jednotkách. Absence se také staly minulostí a náš válec se začal solidně rozjíždět. Do konce podzimu, jsme již porážku nezažili, bohužel jsme ještě dvakrát remizovali v Kralupech a doma s Radošovicemi, ale z předváděné hry jsme měli velmi dobrý pocit. Po podzimu jsme se tedy vyhoupli na 3. místo v tabulce.

O zimní přípravu jsme jezdili do Ústí, na Zimní Ligu, kde jsme odehráli celkem šest zápasů a podařilo se nám ji i vyhrát i když poslední zápas se nám moc nevyvedl, tak první místo už nám neuteklo.

Po zimní pauze jsme se již soustředili jen sami na sebe, bohužel se nám situace v tabulce ještě více zkomplikovala, když Hořovice soutěž odhlásili a anulovala se tak všechna jejich odehraná utkání, což pomohlo Královu Dvoru, který jako jediný z konkurentů o postup s nimi prohrál a najednou měl na prvním místě  v tabulce náskok 7 bodů. Věděli jsme, že na jaře již musíme všechny zápasy vyhrát a nemůžeme si dovolit ztrácet, abychom náš cíl splnili. Hodně jsme o tom v kabině mluvili a tím se i celkově dostávali čím dál více pod tlak. To se u většiny hráčů začalo projevovat, že už nikdo nechtěl dělat chyby a přestali jsme hrát pěkný kombinační fotbal a uchylovali se k nákopům a zbytečným odkopům.

Pozitivní však zůstává, že jsme odehráli opravdu spoustu pěkných a vítězných zápasů, kdy naši borci byli maximálně soustředěni a pouze remíza doma s Kralupy nad Vltavou, nás stála dva body, jinak jsme všechno dokázali vyhrát. Králův Dvůr nakonec neměl povedené jaro a protože hodně bodů poztrácel, tak nakonec skončil až třetí za druhými Kralupy. My měli 1. místo a celkové skóre  90:31    54bodů za 17 výher 3 remízy a 2 prohry.

Jako trenéři, tedy můžeme s radostí konstatovat, že po dvanáctiletém působení v SK Slaný, jsme zažili nejkrásnější a nejúspěšnější sezónu. Není to jen kvůli prvnímu fleku, ale byli jsme součástí neskutečně skvělé party, kdy jeden druhého podporoval a všichni drželi spolu. Nyní budeme sestavovat nový tým do Krajského přeboru a čeká nás další výzva a hodně velký kus práce.

Za realizační tým SŽ SK Slaný Milan Lukeš

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FC Chomutov 8 25:11 20
2. SK Újezd Praha 4 8 21:13 18
3. TJ SK Hřebeč 8 23:12 17
4. SK Kladno 8 21:9 16
5. SK Štětí 8 16:7 16
6. SK Slaný 8 12:10 14
7. FK Neratovice-Byškovice 8 13:6 13
8. FK Ostrov 8 13:11 12
9. FK Olympie Březová 8 16:15 12
10. FK Brandýs n.L. 8 15:15 10
11. FK Meteor Praha VIII 8 12:17 8
12. FK Admira Praha B 8 6:11 7
13. SK Český Brod 8 13:22 6
14. FK HVĚZDA CHEB 8 4:22 6
15. FK SEKO Louny 8 6:16 5
16. TJ Sokol Nespeky 8 8:27 2

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SK Kladno
SK Slaný
1:1
Podrobnosti

Počet návštěv: 131645
Posledních 30 dnů: 1993 | Posledních 7 dnů: 427 | Poslední den: 40

© 2023 SK Slaný | Všechna práva vyhrazena | skslany@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne