Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

FK Olympie Březová – SK Slaný 2 : 2 ( 2 : 0 )

FK Olympie Březová – SK Slaný  2 : 2  ( 2 : 0 )

Branky : 5. Kýček, 27. Vokáč – 47. Bíba, 73. Shkyria

Sestava: Sedlák – Bíba, Mihálik, Beneš (46. Danda P.), Shkyria, Zelenka – Ceccarelli (57. Dohnanský), Mareš, Dolák (46. Sadyk), Kostka (52. Hrobník) – Houdek (90. Herčík). Připraven byl brankář Junek.

Po našem úvodním tlaku získali v 5.min. domácí svůj první roh a hned nám ukázali, jak nebezpečné budou standardky na jejich malém hřišti. Na zadní tyči nikým nehlídán Kýček nekompromisně hlavou zavěsil míč pod břevno Sedlákovy brány. Po obdržené brance naše útočná aktivita z úvodu zápasu byla tatam a na hřišti byl jenom jeden tým a byli to domácí. Před brankářem Richterem jsme se objevili až ve 22.min. a paradoxně domácí hravě ubránili a šli do rychlého brejku, na jehož konci byl střílející Vokáč, jehož fantasticky vychytal Sedlák a odmítl navýšení stavu. Poté trenér přeskupil řady a našim cílem bylo hrát ofenzivněji, neboť hra na pět obránců efekt nepřinesla. V 26.min. jsme trnuli po střele Peterky…..a míč se naštěstí dokutálel do autu těsně vedle brány. Minutu nato se ale nemýlil Vokáč a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. Ve 38.min se ke střele dostal znovu Kýček, jenže mířil těsně nad bránu. V 41.min. si Sedlák připsal další těžký zákrok ,když parádně zlikvidoval střelu Dubnického. Zatímco domácí si vytvářeli jednu šanci za druhou, jejich brankář Richter si užíval sluníčka a v bráně se vyloženě nudil. Přihlížející kanonýr Nádeníček mohutně své spoluhráče zpoza lajny povzbuzoval, ale nebylo to nic platné. Kam moje paměť sahá, nevybavuji si hrůznější poločas, odehraný našimi borci. O přestávku jsem ani nešel do kabiny a přitom mi nic neuniklo. Vše bylo slyšet až na hřiště. Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Na hrot se posunul jinak stoper Danda P. a hned v 47.min. tento tah přinesl ovoce. K míči se dostal Mareš, elegantním obloučkem přehodil obránce soupeře a Bíba pálil tvrdě a přesně a Richter neměl nárok. Snižujeme na 2:1. Poté přicházejí další střídání a tak před vypršením hodiny hry jsou na hřišti další dva čerství hráči. Domácí také měli možnosti k zakončení, ale Kýček střílel v 67.min. nepřesně a v 70.min. bombu Rusňáka, která šla pravděpodobně do brány vyrazil mimo bránící Shkyria. V 73.min. Bíba vhodil před Richtera prudký aut, k míči se dostal Shkyria a jeho tečovaná střela skončila v síti za Richterem. Je vyrovnáno. S přibývajícími minutami a blížícím se koncem zápasu se na hřiště vkrádá nervozita a přibývají tvrdé souboje a rozhodčí Gerhardt měl plné ruce práce, neboť nejdříve se na něj zlobili nejen domácí fanoušci, kteří chtěli pro své barvy penaltu a pak také slánští hráči, kterým se po dosažení třetí branky nezdál být brankář Richter faulován. V 80.min. se uvolnil přes obránce Bíba a jeho rána šla centimetry nad břevno. V 88.min. Dohnanského střelu Richter vyrazil před sebe a Houdek se k dorážce nedostal a v 90.min. šel na brankáře domácích sám Dohnanský, jenže zblízka pak mířil pouze do nohou Richtera!

Neumím pochopit, jak naprosto odlišné dva poločasy může mužstvo odehrát! Tragédii prvního dějství vystřídala po pauze úžasná euforie a je velká škoda, že se nám nepodařilo výsledek otočit v náš prospěch. Z Březové tedy vezeme jeden bod a konečné účtování se blíží. Za týden nás čeká Kladno, které hostíme na domácím hřišti.