FC Chomutov – SK Slaný 3 : 0 ( 0 : 0 )

FC Chomutov – SK Slaný  3 : 0  ( 0 : 0 )

Branky : 54. Daok, 76. Nabe, 90. +2 Janošík

Sestava : Junek  - Sadyk (53. Shkyria), Mihálik, Beneš, Vašák – Bíba (46. Kostka), Mareš (80. Dohnanský), Hrobník (58. Dolák), Ceccarelli – Nádeníček (80. Danda P.), Houdek.

V 1.min. si domácí brankář Švejda neporozuměl s jedním z obránců a míč získal snadno Houdek, jenže svoji příležitost nedokázal zakončit. Ve 12.min. střílel z hranice pokut. území Janošík. Míč z jeho kopačky šel pod břevno, ale Junek dokázal dobrým zákrokem míč vytěsnit nad bránu. Také ve 14.min. si  Junek připsal důležitý zákrok, když po tk z pravé strany přišel míč k volnému domácímu hráči, který zblízka nedokázal našeho gólmana prostřelit a následná dorážka šla mimo bránu. Ve 20.min. se do šance svým důrazem dostal Bíba, ale obránce jeho pokus stačil zblokovat. Také v 39.min. Junek musel hasit okénko v naší obraně a po rohovém kopu znovu čelil střele zblízka a byl úspěšný. Ve 42.min. se parádním zákrokem vytáhl na druhé straně Švejda, když vyrazil tvrdou střelu Houdka. Druhý poločas začal červenou kartou pro domácího Longu Zimba, který nedovoleně bránil v úniku Nádeníčka a nám tak od 47.minuty začíná přesilovka. Jenže na tvrdou hru domácích po Bíbovi ( který nemohl se zhmožděnou nohou nastoupit do druhé půle), doplatil v 51.min také Sadyk a s poraněným kotníkem nemohl pokračovat ve hře. V 53.min. ho nahradil Shkyria a vzápětí jsme dostali branku, když se po rohu před Junkem zorientoval nejrychleji Daok a zblízka, nikým nebráněn dostal míč do naší sítě. V 70.min. po našem rohu střílel dvakrát po sobě Houdek, ale ani jedna střela neprošla houštinou bránících hráčů domácího celku. Tři minuty nato pálil tvrdě Kostka, ale ani tentokrát míč neprošel k brankáři. V 76.min. vytáhlý střídající Nabe překvapil ve výskoku Junka, který neudržel míč a prohráváme 2:0. I v deseti pak domácí hráč střelou z dálky jen těsně minul naší bránu a po rohu přesně hlavičkoval opět volný hráč, ale Junek míč chytil. V 83.min. šance Vašáka zůstala nevyužita, neboť náš hráč pálil vedle. V nastaveném čase se navíc přesně trefil Janošík a stanovil stav na 3:0.

Nepovedená dohrávka v Chomutově, kdy jsme neuspěli ani proti oslabenému soupeři, který nám navíc dokázal vstřelit tři branky určitě pohodu do naší kabiny nepřinese. Přídáme-li k tomu zranění Bíby a Sadyka, nepojede se nám na umělku do vzdáleného Chebu zrovna lehce. Právě tam hrajeme další mistrovský zápas v sobotu 15.4. od 16 hodin.