FK Meteor Praha VIII - SK Slaný 6 : 1 ( 5 : 0 )

FK Meteor Praha VIII - SK Slaný  6 : 1  ( 5 : 0 )

Branky : 13.a 16. Zoubek, 31.a 66. Kordiak, 35. Král, 37. Krůta – 64. Mareš

Sestava:  Junek – Sadyk, Mihálik (74. Panocha), Danda P. (46. Beneš), Vašák – Mareš - Dohnanský (46. Danda L.), Baláž (46. Dolák), Hrobník, Ceccarelli – Nádeníček.

Již v 6.min. dostali domácí hráči míč do naší brány, ale radost jim po pěkné akci zhatil zvednutý praporek pomezního. V téže minutě zaváhal Junek při rozehrávce, přišel o míč a zrodila se velká šance pro Zoubka, který však až nepochopitelně z jasné pozice minul branku. Varování domácích naši hráči však na vědomí nevzali a pokračovalo se dále. Ve 13.min. byl faulován Nádeníček a tk. Ceccarelliho skončil v rukách gólmana Tomy. Ten bleskurychle míč vykopl, Vašák si neporozuměl s Junkem, k míči se dostal Zoubek a poslal jej i přes vracející se naše hráče do sítě. V 16.min. si Slavata na levé straně pohrál se Sadykem a servíroval pěkně po zemi míč před Junka. Na zadní tyči nabíhající Zoubek neměl příliš práce s tím, aby zvýšil na 2:0. V 18.min. brankář Toma vyrazil parádním zákrokem překvapivou střelu Hrobníka. Ve 30.min. po rychlé akci domácích tvrdě střílel z pravé strany Kordiak, ale míč se jen lehce otřel o břevno Junkovy brány. V 31.min. se domácí opět prosadili na své levé straně, když  na naše bránící hráče vyzrál tentokrát Král. Opět přišla přesná příhra po zemi před Junka jako na podnosu a zakončovatelem na zadní tyči byl tentokráte Kordiak. V 35.min. po rohu se odražený míč dostal ke Královi a jeho nepříliš prudká, ale tečovaná střela skončila ve slánské síti počtvrté. Když se o dvě minuty později trefil parádně přes zeď z tk. Krůta a upravil skóre utkání na 5:0, bylo naše mužstvo již na ručník, neboť inkasovat 5x během pětadvaceti minut, to je věc opravdu mrzutá. V 41.min. hlavičkoval po standardce rozehrané od pravé pomezní lajny Chalupník těsně nad bránu. Ve 43.min. na druhé straně střílel Nádeníček, ale získal tak pro své barvy jenom roh. Po jeho rozehrání rychlý brejk Meteoru zakončoval zblízka Zoubek a měli jsme velké štěstí, že nedosáhl na hattrick, neboť poslal míč vedle. Po bouři v kabině do druhé půle nastoupili tři noví hráči. V 47.min. Ceccarelli z tk. vystrašil Tomu, ale ten dokázal míč vytěsnit na roh a na Junka to zkoušel zprava v 49.min. Zoubek, ale trefil jen boční síť. V 64.min. jsme dobře zakombinovali na půlce soupeře. Dolák pak přesnou kolmicí vyzval ke skórování Mareše, který snížil na 5:1. V 66.min. střídající Beneš fauloval u zadní lajny po levici Junka. Domácí standardku rozehráli na volného Kordiaka, který se trefil přesně a dal šestou branku Meteoru. V 69.min. se domácí dokázali vyhnout ofsajdu a Slavata nastřelil tyčku Junkovy brány. V 75.min. opět střílel Slavata, ale Junek jeho bombu vyrazil. V 86.min. pak Toma reflexivně vyrazil míč po hlavičce Nádeníčka a zápas tak končí naší vysokou porážkou.

Po hrůzném prvním poločasu bylo o utkání se sousedem v tabulce rozhodnuto. Po domácí prohře s Libiší, která je rovněž „dole“ teď přišel výprask od Meteoru a to nám značně komplikuje naše záchranářské práce v divizi. Nyní nás čekají dva zápasy na domácí půdě se soupeři, kteří se pohybují v klidných divizních vodách a naše další bodová ztráta s nimi, by pro nás již mohla být zcela zásadní.