Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Olympie Březová 1 : 2 ( 0 : 2 )

SK Slaný – FK Olympie Březová  1 : 2  ( 0 : 2 )

Branky : 61. Rehwald - 25. Veselý, 37. Martinec D.

Sestava : Junek – Bíba, Panocha, Danda P. (80. Mareš M.), Sadyk – Danda L., Dolák (37. Rehwald), Houdek, Dohnanský (80. Marek) – Nádeníček, Exner. Připraveni: brankář Mareš R., Volgner.

V 6.min. střílel na Junka Veselý, ale míč skončil vysoko nad brankou domácích. V 10.min. se po brejku Bíby dostal do zakončení Sadyk, ale také on mířil vedle brány. V 21.min. šel na brankáře Martince z levé strany Dohnanský, procedil mu míč mezi nohami, ale patou vytěsnil gólman hostí míč těsně mimo branku. Ve 24.min. kryl bezpečně Junek střelu Peterky. V 25.min. si Veselý naběhl na přesnou přihrávku mezi obránce a střelou po zemi překonal Junka. Prohráváme 1:0. Ve 37.min. si zdravotně indisponovaný Dolák vyžádal střídání a v poli jej nahradil Rehwald. V téže minutě zaspali naši obránci při dlouhém nákopu, míč se po odrazu dostal za naši obrannou linii a naběhnuvší Martinec  elegantně přehodil brankáře Junka a dal na 2:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním zvrátit nepříznivý výsledek a dostavily se šance ke snížení stavu. Nejprve v 48.min. střílel Houdek, jenže mířil nad branku. Pak přišel tk. Dohnanského v 54.min. ale i s tím si brankář Martinec poradil. V 61.min. se Martinec vyznamenal bravurním zákrokem po střele Exnera a s dorážkou Dohnanského mu pomohli bránící hráči. Náš tlak v této fázi zápasu vrcholil a v téže minutě se po zmatku před Martincem odrazil míč na vápno ke střídajícímu Rehwaldovi a ten pálil neomylně k tyči a míč skončil v síti za zády Martince. Je sníženo na rozdíl jediné branky!  Hosté reklamovali bránění ve výhledu brankáři nebo postavení v ofsajdu, ale branka platí a hra dostala patřičné „grády“. Začalo se hrát nahoru a dolů a výsledkem byly rodící se šance u obou mužstev. Ty největší šance, to se musí uznat, se zrodily na straně hostujícího celku. V 62.min. střílel šikovný Peterka z otočky a Junkovu bránu jen těsně přestřelil. V 72.min. naši stopeři nechali míč po dlouhém nákopu odskočit a byl to opět Peterka, který přehodil našeho gólmana vysokým obloučkem, jenže míč se po odrazu od země přehoupl i přes opuštěnou slánskou branku! Štěstí jsme měli také v 81.min., když křižná střela Veselého prosvištěla jen těsně vedle tyče do zázemí. Ani tříminutové nastavení hrací doby změnu stavu nepřineslo a přes náš tlak na branku hostujícího brankáře Martince, který stihl diskutovat vehementně s diváky, změnu stavu nepřinesl.

Zisk pouhých jedenácti bodů dostává naši trenérskou dvojici pod tlak a do nezáviděníhodné situace. Hosté si dnes ze Slaného odvážejí vybojované tři body. Z pozice vedoucího mužstva nemám ve zvyku plakat nad dosaženými výsledky, ale naše marodka se zdá být nekonečná a počet „boje neschopných“ fotbalistů zápas od zápasu spíše narůstá. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom ve zbývajících dvou zápasech (na Kladně a doma proti Kosmonosům) mohli posílit, můžeme jen překvapit!