SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Štětí – SK Slaný 4 : 5 ( 4 : 4 )

SK Štětí – SK Slaný  4 : 5  ( 4 : 4 )

Branky : 19. Pokorný, 27. Alberovský, 31. a 38. Vokoun – 10., 32. a 55. Bíba, 13. Houdek, 30. Nádeníček.

Sestava : Sedlák – Sadyk, Mihálik, Beneš, Kubáň (35. Panocha) – Pudil, Dolák (62.Herčík) – Bíba, Houdek, Dohnanský (84. Danda L.) – Nádeníček  (84. Exner). Připraveni : Junek a Rehwald.

Až do 8.min. jsme měli překvapivě nad domácími herní převahu. Ti se právě v této době prvně objevili před Sedlákem a ten hned musel pohotově krýt střelu Vokouna. V následující minutě zapracovali dobře naši obránci, když v rychlém sledu dokázali zblokovat dva střelecké pokusy domácích. V 10.min. domácí chybovali v rozehrávce, míč zachytil Pudil a dal jej doprava na Bíbu. Ten zkušeně mířil ze své strany k protilehlé tyči a brankář Vondrka na jeho přesně umístěnou střelu po zemi neměl vůbec nárok. Také ve 13.min. domácí poněkud laxně rozehrávali a míč tentokrát snadno získal Nádeníček, který do ataku poslal pohotově Houdka a také on zamířil do stejného místa, do kterého mířil před ním Bíba a je to 2:0! Tento stav však nikterak neposlal domácí borce do kolen, ti zpřesnili hru a najednou začali zle zatápět naší obraně. V 18.min. nejprve Vokouna skvělým zákrokem vychytal Sedlák, ale o minutu později už kapituloval po střele Pokorného z pravé strany. Ve 20.min. hlavičkoval zcela volný Neuman, jenže bránu minul. Ve 24.min. střelu Mešiče kryl Sedlák. Ve 27.min. se zbavil obránce střídající Alberovský a střelou opět z pravé strany vyrovnal na 2:2. Ve 30.min. Vondrka vychytal jasnou šanci Bíby, odražený míč se z výšky snesl na hlavu Nádeníčka, který, ač zády k bráně, povedeným obloučkem poslal svoje barvy do opětovného vedení. V 31.min. je znovu srovnáno a lacinou branku si připsal Vokoun, jemuž stačilo u zadní tyče nastavit nohu na míč, směřující před Sedláka z pravé strany. Ve 32.min. s chutí hrající Bíba na netradičním postu pravého záložníka opět utekl bránícím domácím hráčům a prostřelil Vondrku přízemní střelou. Vedeme 4:3! Ve 38.min. naše obrana předvedla další sérii nepřesností a tak Vokoun zblízka doklepl míč do sítě a opět srovnal stav zápasu. Je to 4:4 a naší trenérské dvojici již pomalu dochází trpělivost, neboť domácí si vytvářeli další šance jako na běžícím pásu. Ve 40.min. Slanička naštěstí mířil těsně mimo a zcela volný Neuman tak dlouho váhal se zakončením v jasné pozici, až mu střelu na poslední chvíli stačili zablokovat obránci. Poločas tak končí výsledkem 4:4. Do druhé půle jsme ale vykročili lépe a tak v 50.min. domácí ustáli naší velkou šanci a míč nakonec po závaru dokázal lapit Vondrka. V 55.min. se k míči dostal Pudil, tvrdě vystřelil a Vondrka fantasticky vyrazil jeho střelu do strany po své levé ruce. Tam si ale nabíhal Bíba a z poměrně těžkého úhlu napálil míč do sítě. Vedeme 5:4 a střelec Bíba si připisuje hattrick! V 78.min. poslal lehký centr před Vondrku z levé strany Dohnanský na Nádeníčka, který ze vzduch ekvilibristicky mířil přesně, nicméně na Vondrku si tentokrát nepřišel. Zlepšená hra naší obrany (oproti první půli) pak nedovolila domácím vytvořit si nějaké šance na vstřelení branky a vedení jsme dokázali uhájit i přes pětiminutové nastavení hrací doby. Skvěle takticky si počínali na hřišti oba střídající hráči ze závěru utkání – Danda s Exnerem.

Získanými třemi body ze Štětí jsme se v tabulce pravdy opět dostali na nulu. V první půli to byl v obranných řadách obou soupeřů, hlavně pro trenéry, doslova hrůzinec. Domácí navíc měli několik příležitostí k tomu, aby otočili skóre. To se však nestalo a po změně stran se jim již tolik nevedlo a jejich akce končily na našich obráncích. Navíc na přesnou trefu Bíby již reagovat nedokázali a tak srovnat stav zápasu počtvrté se jim již naštěstí nepodařilo.