TJ Sokol Libiš – SK Slaný 1 : 1 ( 0 : 1 )

TJ Sokol Libiš – SK Slaný  1 : 1  ( 0 : 1 )

Branky : 31. Dohnanský – 50. Macháček

Sestava: Sedlák – Bíba, Mihálik, Panocha, Sadyk – Pudil – Exner, Houdek, Dolák ( 62. Trnka), Dohnanský (89. Danda L.) – Nádeníček. Připraveni: Junek, Volgner a Herčík.

Dohrávka v Libiši začala ve svižném tempu a úvodní minuty se odehrávaly spíše na polovině domácího celku. Nicméně postupem času se hra vyrovnala, ale brankáři žádnou práci neměli. Nic na tom nezměnila ani 15.min., když domácí Buldra střílel na Sedláka, ale mířil při tom vysoko nad jeho bránu. V 25.min. po našem rohu a dorážce Dohnanského ale musel brankář Kundrát zasahovat a po další střele dokonce míč skončil v jeho síti, ale mával se ofsajd. V 31.min. po dlouhém míči hlavou přihrál Nádeníček  Dohnanskému a jeho tvrdá a jedním z obránců tečovaná střela skončila v síti domácích podruhé. Tentokrát již gól platil a vedeme 1:0. Ve 42.min. dalekonosnou střelu Přibyla bez větších potíží Sedlák kryl. V následující minutě na centr Bíby z pravé strany nikdo z našich dobíhajících hráčů nedosáhl. Druhý poločas zahájil tvrdou střelou Mlejnek, Sedlák míč vyrazil a následně naši obránci uklidili míč do bezpečí. Ve 49.min. domácí kopali tk. po faulu Pudila na Jánského a Sedlák míč vyrazil  nad břevno a kopal se roh. Po jeho rozehrání Sedlák skvěle zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti, jenže vzápětí neudržel míč a Macháček zblízka hlavou vyrovnal. V 50.min. je tak vyrovnáno na 1:1. V 53.min. Bíba servíroval míč na střelu Dohnanskému, ale ten z první střílel nad bránu. V 56.min. opět centr Bíby, tentokrát na Nádeníčka, který měl na noze gól, jenže brankář Kundrát jeho střelu vyrazil. Hned z následujícího protiútoku pálil z poněkud krkolomné pozice Moravec, trefil tyč Sedlákovy a brány a navíc musel být za brankou ošetřován, neboť si přivodil zranění. Ani v 59.min. nebylo našemu střelci Nádeníčkovi přáno, neboť těsně před ním mu hlavou nadzdvihl míč vracející se Macháček a získali jsme tak pouze roh. Po hodině hry se začala hra poněkud přiostřovat a domácí v krátkém sledu viděli dvě žluté karty. V 71.min. po faulu na Nádeníčka kopeme z 18 metrů tk., ale Exner pálil těsně mimo tyče. S blížícím se koncem zápasu se hrálo nahoru a dolů a oběma soupeřům bylo jasné, že kdo dá branku, bude brát tři body. V 78.min. ale střílel střídající Dušek nad bránu a Moravec pět minut před koncem základní hrací doby hlavičkoval po centru z levé strany pouze do tyče. Na stavu pak nic nezměnil v nastaveném čase ani Exner, který šel sám na Kundráta a ačkoliv byl  tísněn bránícím hráčem, dokázal vystřelit a nechal vyniknout dalším parádním zákrokem domácího gólmana, který se štěstím míč vyrazil.

Z Libiše vezeme bod a mohli jsme tam i zvítězit. Na druhou stranu si musíme připustit, že jsme také mohli odjet s prázdnou. Obě mužstva si vypracovala dostatek možností ke vstřelení další branky. Naše obrana zblokovala během zápasu mnoho pokusů domácích a chybělo nám více štěstí při zakončování našich šancí. V sobotu zajíždíme do Českého Brodu, který je v tabulce o jeden bod za námi a tak lze očekávat další vyrovnaný souboj o divizní body.