Slánská stopa na McDonald’s Cupu

Po krátké, Covidem způsobené odmlce se na Český fotbalový kalendář vrátil i populární McDonald’s Cup. McDonald’s Cup je největší fotbalový turnaj v republice, kde se utkávají týmy základních škol již 23 let. Turnaj, jemuž propůjčil své jméno velký řetězec rychlého občerstvení, se hraje mimo jiné i pod patronací Fotbalové asociace ČR. Od školních kol, přes ta okresní a krajská se nejlepší týmy utkají v celorepublikovém finále.

V letošním 23. ročníku měl klub SK Slaný velmi výrazné zastoupení v krajském finále. Nechybělo moc a slánští fotbalisté ze 3. ZŠ Rabasova si mohli zahrát na teplických Stínadlech i republikové finále. Již v minulých ročnících se slánští fotbalisté ze 3. ZŠ velice dobře prezentovali na McDonald’s Cupu, ale až do letošního ročníku se nepodařilo oběma kategoriím postoupit do krajského finále. Vcelku hladce a jednoznačně se to podařilo staršímu týmu, který je tvořen převážně hráči U11 a znalec slánské mládeže ví, že se jedná o velice kvalitní ročník, který v minulosti potrápil i nejeden ligový tým. Sestavu tohoto týmu ještě doplnili i hráči, kteří ve Slaném začínali a nyní oblékají dresy pražských velkoklubů. Není tedy divu, že tento tým měl velké šance na postup do dalších bojů.

V případě mladšího týmu se přeci jen v sestavě objevilo méně fotbalistů, a i když tým tvořili přední hráči a tahouni týmu U9, respektive talentovaný Milutinovič, jejich šance na postup nebyly až tak výrazné. Navíc tento tým postoupil z druhého místa, poté co byl vítěz okresního finále diskvalifikován pro neoprávněný start hráče.

Jelikož ale fotbal nemá logiku, mohlo se ve Vlašimi, kde se konalo krajské finále skupiny Jih, stát cokoliv a postoupit mohly oba týmy. Ve Vlašimi se bohužel zázraky nekonaly a nenaplnila se ani očekávání. Skupinou mladších projela jako nůž máslem ZŠ Březové Hory. Tato škola je spádovou školou pro FA Příbram a jejich hráči patří v této kategorii k těm nejlepším v republice. Na této škole mimo jiné dělal ředitele i Antonín Barák st.

V případě týmu starších dětí nebylo vše už tak jednoznačné. Tento tým si nevedl vůbec špatně a jen brankám v doslova posledních vteřinách utkání se ZŠ Benešov a Sedlčany přišel minimálně o druhé místo či dokonce postup do teplického finále.

Nakonec oba naše týmy skončily na nepopulárním čtvrtém místě. Nicméně velkým úspěchem je, že
3. ZŠ Slaný byla jedna z mála (ne-li jediná), která měla zástupce v obou kategoriích, což v konkurenci škol přidružených k předním klubům je velký úspěch a doklad kvalitní práce s mládeží v SK Slaný. Vedle pedagogů 3.ZŠ Slaný za tímto úspěchem stojí zejména zkušení trenéři - pánové Karlové Dvořákové (trenéři U11) a Jiří Balla (trenér U9).

Zástupci SK Slaný v jednotlivých týmech:

Starší – Hunal, Herink, Zůza, Habada, Uzel, Soukup a Kubenka J.

Mladší – Roll, Brejcha, Milutinovič, Balla, Kapusta, Kuliha, Kubenka L.

1. FK Baník Most - Souš 24 53:20 52
6. SK Aritma Praha 24 49:36 37