SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Olympie Březová 4 : 2 ( 2 : 0 )

SK Slaný – FK Olympie Březová  4 : 2  ( 2 : 0 )

Branky : 28. Pudil, 38. Nádeníček, 52. Kroutil, 88. Maroušek – 60. Peterka, 82. Kursa.

Sestava: Sedlák – Vimr, Panocha, Mihálik, Zelenka O. (68. Maroušek) – Dohnanský (77. Bíba), Pudil, Hansl (68. Baláž), Vašák – Nádeníček (68. Furmánek), Kroutil (82. Jaráb). Připraven byl druhý brankář Mareš.

Ve 2.min. zápasu se do zakončení dostal Hansl, ale na brankové čáře dobře zasáhl brankář Martinec. V 15.min. střílel na domácí bránu Hašek, ale jeho střela nebyla přesná a Sedlák nemusel zasahovat, neboť míč šel poměrně daleko vedle. V 21.min. založil akci našeho soupeře kapitán mužstva (asi nejlepší hráč na hřišti) Vaněček, na jejím konci byl střílející Veselý a míč šel těsně vedle Sedlákovy brány. V 26.min. přišla pohledná akce kroutila, který dal míč doprava na Dohnanského. Ten poté centroval na Nádeníčka, avšak náš útočník branku minul. V 28.min. již Nádeníček střílel přesně, Martinec míč vyrazil před sebe a dobíhající všudybyl Pudil dorazil míč pod břevno do sítě branky hostů. Vedeme tak 1:0. Trestný kop Kroutila z 33.min. Martinec kryl. V 38.min. Nádeníček vystihl mizernou malou domů jednoho z obránců soupeře, zachytil míč, obehrál vyběhnuvšího Martince a zasunul míč do prázdné brány. Vedeme o dvě branky! V 41.min. střílel po našem rohu pohotově Kroutil a branku soupeře minul jen o pár centimetrů. V nastavení prvního poločasu byl faulován pronikající Kroutil v pokut. území Březové a penaltu zhatil odmávaný ofsajd. Hned v úvodní minutě druhého dějství spálil dobrou šanci Dohnanský. V 52.min. vymyslel Pudil nádhernou a hlavně přesnou kolmici mezi tři obránce na Kroutila. Proti němu vystartoval brankář Martinec a Kroutil jej zkušeně přeloboval a zvýšil na 3:0. V 53.min. byl faulován Nádeníček a odpískaný faul nemístně komentoval Kravar. Rozhodčí mu udělil druhou žlutou kartu a soupeř jde do oslabení. V tuto chvíli je o zápasu rozhodnuto, vedeme 3:0 a Březová má vyloučeného hráče?! Omyl!!! Těžko říci, jestli jsme najednou začali hrát tak „blbě“ nebo se náš soupeř vypjal k nadstandardnímu výkonu. Faktem je, že naši hráči začali zcela ztrácet půdu pod nohami, začali kupit chyby v rozehrávce a výsledkem bylo snížení stavu po rohovém kopu, kdy přesně hlavičkoval volný Peterka. Přesně po hodině hry je to 3:1. Po pár minutách hry přišla další naše katastrofální a nepochopitelná chyba a Sedlák skvěle zlikvidoval samostatný nájezd jednoho z útočníků soupeře. V 68.min. byl na hřišti ošetřován s vyraženým dechem kapitán Zelenka a nakonec musel být střídán. V tu chvíli tak došlo hned ke trojímu střídání. V 82.min. hosté vybojovali další roh a míč z hlavy Kursy skončil opět v naší síti. Je to 3:2 a napětí vrcholí, neboť všem bylo jasné, že se bude zcela jistě pár minut nastavovat. V 88.min. ale hosté ztratili v polovině hřiště míč, ten získal střídající Baláž a dal doleva přesnou přihrávku do běhu Marouškovi, který byl na hřišti teprve pár minut a tak snadno přesprintoval bránící hráče a přesnou střelou na zadní tyč překonal Martince. Je to 4:2. Na skóre se pak již nic neměnilo ani po čtyřminutovém nastavení.

To byl zase zápas! Škoda, že v hledišti byla jenom stovka diváků, která viděla šest branek a velmi cennou výhru domácího celku. V tabulce se nic nemění, bodovala také ostatní mužstva, která jsou ohrožena sestupem (Ostrov a Dobříš). Boj o setrvání v divizi bude ještě těžký. V příštím kole jedeme do Neratovic, které jsou v tento moment druhé, ale čeká je nedělní utkání v Lounech. V případě jejich vítězství pak pojedeme k lídrovi tabulky.