SK Štětí – SK Slaný 4 : 1 ( 2 : 0 )

SK Štětí – SK Slaný  4 : 1 ( 2 : 0 )

Branky : 7. a 70. Čada, 18. Mencl, 67. Mešič  -  79. Pudil.

Sestava : Sedlák – Vašák (76. Volgner), Mihálik, Jaráb, Zelenka O. – Maroušek (76. Panocha), Pudil, Baláž (46. Dohnanský), Vimr – Nádeníček, Kroutil (46. Furmánek).

Od úvodu zápasu se domácí hráči tlačili před naší bránu a jejich centry hlavně z levé strany byly nejen prudké, ale nechyběla jim ani přesnost a tak Sedlák měl plné ruce práce. Ve 3.min. nám na střídačce trochu zatrnulo, neboť náš brankář vyběhl mimo pokut. území a tam srazil nabíhajícího hráče domácího celku. Rozhodčí Bahník ale zohlednil, že zasáhl také míč a tasil kartu žlutou. Z tk. následně Vacek posadil míč na horní stranu břevna Sedlákovy brány. V 7. min. se ale už mění skóre, protože hlavička Čady, který si naběhl na další centrovaný míč z levé strany, byla pro Sedláka nechytatelná. V 18.min. domácí předvedli další povedenou akci, vedenou tentokrát středem hřiště. Na jejím konci byl vlevo volný Mencl a Sedláka prudkou ranou prostřelil. S dalšími střeleckými pokusy už si pak Sedlák poradil a na druhé straně hřiště své umění musel prokázat také brankář Sailer, když parádně vyrazil na roh hlavičku Nádeníčka, jemuž míč na hlavu posadil přesným centrem Maroušek. Největší šanci jsme měli až v nastavení prvního poločasu a byl v ní Maroušek, který střílel tvrdě po zemi na zadní tyč, ale branku jen o centimetry minul. Se dvěma změnami v sestavě jdeme do druhé půle. Střídající Furmánek pak měl štěstí po třech minutách pobytu na hřišti, když mu hlavní rozhodčí po jeho faulu zezadu ukázal jen žlutou kartu. V 51.min. se v dobré pozici na zakončení ocitl před Sedlákem Vokoun, ale mířil vedle. V 56.min. vyrazil Sailer tvrdou střelu Nádeníčka. V 57.min. se o vzruch v utkání nebo spíše úsměvnou vložku zasloužil brankář Sedlák, který si udělal s míčem u nohy výlet až na polovinu soupeře, zde obehrál dva hráče domácích a přihrál doprava volnému Nádeníčkovi. Ten však míč ztratil a tak Sedlák sprintoval zpět do brány. V 67.min. míč z hlavy Furmánka nemohl Sailera ohrozit a po jeho výkopu si domácí pohráli jak s obranou, tak se Sedlákem a Mešič pohodlně zblízka doklepl míč do naší sítě potřetí. V 70.min. dovršil náš zmar Čada, který s míčem u nohy postupoval vpřed od půlící čáry a na konci své individuální akce střílel přesně. 4:0. V 79.min. provedl kosmetickou úpravu výsledku Pudil, který se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči domácí brány a ani Sailerův zákrok brance nezabránil. V 84.min. Sedlák dobře zasáhl po střele Mešiče a zápas se už jenom dohrával.

Druhá prohra v řadě, opět s výsledkem 4:1. Osm branek za dva zápasy s průměrnými celky divize je moc. Uvidíme, k jakým změnám sáhne trenér Nový v dalším domácím střetnutí, kdy hostíme Olympii Březovou. Naše záchranářské práce v divizi pokračují. Dnes chyběli z rodinných a jiných důvodů druhý brankář Mareš R., obránci Bíba a Hansl a dlouhodobě Mareš Mir. Utkání ve Štětí přihlíželo kolem 120 diváků.