SK Slaný – FK SEKO Louny 3 : 0 ( 2 : 0 )

SK Slaný – FK SEKO Louny  3 : 0  ( 2 : 0 )

Branky : 32. Nádeníček, 38. a 52. Kroutil

Sestava : Sedlák – Vašák, Hansl, Panocha, Zelenka O. (83. Bíba) – Dohnanský (72. Maroušek), Pudil, Baláž, Vimr (80. Volgner) – Kroutil (72. Furmánek), Nádeníček (80. Novotný). Připraven R. Mareš.

V úvodní půlhodince utkání se na hřišti nic moc zajímavého neodehrálo. Hrálo se od vápna k vápnu, viděli jsme řadu soubojů o míč, nicméně o žádné tvrdé střety nešlo, ale bojovalo se. Oba brankáře pak zaměstnávaly pouze vysoké centrované míče a jak Sedlák, tak na druhé straně Dombrovskij vážnější problém neměli. Ve 30.min. jsme poprvé trochu poškádlili hostující obranu, ale závar před brankářem lounští hráči nakonec ustáli a dokázali míč na poslední chvíli odkopnout na roh. Ve 32.min. si udělal výlet no soupeřovu polovinu stoper Panocha, tam se mu podařilo vybojovat míč a dal jej doprava na volného Nádeníčka. Ten střílel na bránu po zemi nepříliš prudce, ale míč na promáčeném a nerovném terénu dostal skluz a povyběhnuvší  Dombrovskij se jen smutně díval za sebe, jak míč končí v dolnim koutě u tyčky jeho brány. Vedeme 1:0! V 35.min. se Panocha nedomluvil se Sedlákem a dotírající Šťourač dokázal mezi nimi poslat míč na opuštěnou slánskou bránu, jenže se  netrefil přesně a míč se kutálel poměrně daleko od brány do zázemí. V 38.min. se po dlouhém nákopu Vašáka dostal míč po souboji ke Kroutilovi a ten se z hranice pokutového území trefil přesně do místa, kam jeho spoluhráč Nádeníček před pár minutami. Vedeme tak 2:0! Ve 44.min. střílel z velké dálky na Sedláka Zícha, ale našeho gólmana tato střela vážněji ohrozit nemohla, byť přesnost měla. V nastaveném čase první půle stříleli na bránu v rychlém sledu Kroutil a Dohnanský, ale obě jejich bomby dokázali srazit a zablokovat obětavě bránící hráči hostů. Do druhého dějství zápasu hosté nastoupili hned s trojicí nových hráčů. Ve 48.min. zahrával z dobré pozice tk. Kroutil, ale dobře postavenou zeď neprostřelil a tak jsme získali jenom roh. Učebnicový presink předvedli naši hráči v 52.min. Trojice atakujících hráčů ve složení Vimr, Nádeníček, Kroutil donutila obranu soupeře  k chybě při rozehrávce, k míči se dostal posledně jmenovaný a protože šikovnost mu nechybí, zbavil se obránce obhodil si brankáře a míč zasunul pohodlně do prázdné brány. Vedeme již o tři branky a mezi asi stodvacítkou diváků se radovala také maminka našeho dvoubrankového střelce Radovana Kroutila, která se na svého potomka přišla podívat. V 59.min. ale zahrozili po delší době hosté, když centrovaný míč propadl na zem těsně před Sedláka, ale naštěstí se orientovali domácí obránci rychleji a stačili míč uklidit do zámezí. V našem dresu se do utkání dostala v závěrečné čtvrthodince pětice našich náhradníků a zápas se dohrál beze změny skóre, i když přesný rozhodčí Lafek nastavoval tři minuty nad rámec hrací doby.

Také ve třetím domácím utkání jsme dokázali zvítězit a bodové dostihy v divizní tabulce pokračují. Lounům jsme vrátili těžkou porážku z podzimu, kdy jsme prohráli 4:0. K utkání jsme dnes nastoupili s novou dvojicí stoperů, neboť Jaráb si musel odsedět trest za červenou kartu a Mihálikovi start nedovolilo pochroumané koleno. Hansl s Panochou však dnes oba stopery dokázali nahradit a na pár minut se na hřiště dostal letos poprvé obránce Bíba, který až dosud musel plnit svoje vojenské povinnosti. Příští kolo hrajeme opět na domácím hřišti a v netradičním dni i čase přivítáme souseda v tabulce – FC Chomutov. Výkop je v pátek 15/4, 10:30 hodin!