FK Meteor Praha VIII – SK Slaný 2 : 0 ( 1 : 0 )

FK Meteor Praha VIII – SK Slaný  2 : 0  ( 1 : 0 )

Branky: 4. Novotný, 79. Kostka.

Sestava : Sedlák – Panocha, Mihálik (20. Hansl), Jaráb, Vašák – Dohnanský ( 75. Zelenka O.), Pudil, Baláž (75. Maroušek), Vimr  (81. Volgner) – Nádeníček (81. Furmánek), Kroutil.

Ve 2.min. utkání se dostal do zakončení před Sedláka naběhnuvší Kostka, ale netrefil pořádně míč a Sedlák byl připraven. O dvě minuty později ale Panocha nedokázal pokrýt před Sedlákem Novotného, a ten se trefil po prudkém centru parádně, neboť Sedlák po jeho tvrdé střele zblízka neměl nárok. Ve 4.min. zápasu tak prohráváme 1:0. V 8.min. šikovný a rychlý útočník domácích Novotný dokázal vystřelit z otočky, ač byl bráněn jedním z našich hráčů. Tentokrát ale míč šel metr vedle. V 15.min. byl tvrdě atakován stoper Mihálik před střídačkami a musel být ošetřován. Na hřiště se sice ještě vrátil, ale ve 20.min. ho musel nahradit Hansl. V 25.min. rychlou akci domácích vyzdobil Slavata přesnou příhrou před Sedláka, jenže ten svým zákrokem zvýšení stavu zabránil. V 28.min. nejlepší hráč domácích Novotný napřáhl na pravé straně a svou bombou z dobrých 20 metrů orazítkoval břevno slánské brány. Vzápětí na druhé straně hřiště zakončoval naši akci nepřesnou hlavičkou Nádeníček. Ve 32.min. dlouhým výkopem oslovil Sedlák Nádeníčka, ten přiklepl míč Pudilovi, ale ani jemu se bránu trefit nepodařilo. Ve 44.min. proběhl mezi našimi statickými obránci opět Novotný a před sebou už měl jen Sedláka. Křižující Jaráb jej pak poslal k zemi a rozhodčí Kovářová mu ukázala červenou kartu. O přestávku tak v kabině zůstali oba stopeři a došlo k posunům v sestavě. Do druhého poločasu jsme nastoupili nebojácně a hned v 46.min. se Kroutil zbavil obránce Dvořáka a vyzkoušel přízemní střelou k tyči pozornost brankáře Tomy. Dlouhé minuty jsme pak, ač v oslabení hráli naprosto vyrovnanou partii a na Meteoru jsou střídačky vedle sebe, takže víme, jak nelibě to domácí nesli. Do zakončení se dostal Nádeníček, ale střelu zpoza šestnáctky poslal nad bránu.  V 59.min sice musel zasahovat Sedlák po střele Kostky a v další minutě zmařil pohotovým vyběhnutím další náznak šance domácích, ale pak se v 63.min. uvolnil Kroutil, míč dal doprava na Dohnanského a ten parádně přihrával před Tomu na Nádeníčka, jenže našemu kanonýrovi tentokrát ve skluzu chyběly k míči centimetry, aby jej mohl dopravit do odkryté branky. Škoda! V 77.min. to schytal náš kapitán Vimr po tvrdém  střetu se soupeřem a musel být ošetřován vedle hřiště. V 79.min., když jsme hráli o dva hráče v poli méně dostali domácí zprava míč před Sedláka a nabíhající Kostka zvýšil na 2:0. Vimr potom musel být střídán, neboť ve hře pokračovat nemohl. V nastaveném čase si domácí vypracovali ještě jednu velkou šanci, ale Sedlák míč dokázal z brány vyrazit.

Na parádní travičce pražského Meteoru v Libni jsme sehráli „blbej“ zápas. Prohráli jsme, dostali jsme nakopáno a ještě přišli zřejmě na dva zápasy o stopera Jarába, který dostal červenou. Uvidíme, jak jeho prohřešek ocení disciplinárka. Vimr s Mihálikem sice nedohráli, ale po zápase oba potvrdili, „že za tejden to bude snad dobrý“. Nyní hrajeme dvakrát doma, nejdříve v tradičním čase přivítáme v sobotu od 16:30 celek FK Seko Louny.  Dalším soupeřem pak bude FC Chomutov a předesíláme, že zápas se hraje v předvelikonoční pátek 15.4. (svátek) a ještě k tomu dopoledne od 10:30 !!!