SK Slaný – TJ Tatran Rakovník 3 : 0 ( 2 : 0 )

SK Slaný – TJ Tatran Rakovník  3 : 0  ( 2 : 0 )

Branky: 7. Vimr, 14. Nádeníček, 80. Dohnanský

Sestava: Sedlák – Volgner, Jaráb, Mihálik, Vašák – Vimr, Baláž (73. Dohnanský), Pudil, Kroutil (73. Maroušek) – Marek (57. Furmánek), Nádeníček.

Náhradníci: Hansl, Zelenka O., Panocha a brankář Cílek. Z důvodu zranění chyběli dnes Mareš M., Mareš R. a Novotný. Chyběl Bíba, který je policista a byl služebně mimo.

Zápas se pro naše domácí barvy od začátku vyvíjel příznivě. V 7.min. převzal s chutí hrající Kroutil míč na levé straně hřiště a poslal před rakovnickou branku přesný centr. Na míč si naběhl na zadní tyči Vimr a jeho „volej“ k bližší tyči byl pro gólmana Zacha nechytatelný. Svou chytrost a fotbalovost ukázal všem v 10.min. znovu Kroutil. Při průniku před bránu soupeře byl faulován a rozhodčí Švorc odpískal penaltu. Tu ale Nádeníček neproměnil, neboť Zach jej vychytal. Svoje selhání však náš útočník odčinil ve 14.min., když se po našem rohu zorientoval před brankářem ze všech nejrychleji a odražený míč poslal pohotově z otočky do sítě podruhé. V 25.min. Vašákův roh odvrátili hosté pouze k hranici pokut. území, kde byl na střelu připraven Baláž. Mířil sice přesně k tyči, jenže Zach se vytáhl parádním zákrokem. V 35.min. vybojoval míč Kroutil, našel u zadní lajny Vašáka, který centroval na Nádeníčka, jenže i s jeho hlavičkou si Zach poradil. O dvě minuty později Baláž přihrál do dobré pozice Nádeníčkovi, ten parádně přehodil v tu chvíli poněkud výše postaveného Zacha, ale míč skončil na břevnu! Odraz pak směřoval přesně k Vimrovi, jenže ten svou „rybičkou“ dal znovu vyniknout Zachovi. Do kabin jdeme za vedení 2:0 s konstatováním, že první poločas byl z naší strany podařený. Po změně stran ale hra upadla do divizního průměru, možná i trochu pod něj. Soupeř se ve hře zlepšil, vážnější šanci si nevytvořil, ale získal několik rohových kopů. Před rozehráním jednoho z nich ale oslabil hosty Hradecký, když v 61.min cíleně dupnul na nohu našeho hráče, čímž nejenže rozezlil našeho brankáře Sedláka, ale vše také viděl pomezní rozhodčí a po konzultaci s ním, zrušil hlavní arbitr žlutou a tasil pro Hradeckého červenou kartu. Po trojím střídání se v našem dresu objevil také mladý Dohnanský a po sedmi minutách pobytu na hřišti si zkušeně zpracoval centr Nádeníčka a střelou zblízka zvýšil na 3:0. To už běžela 80.min. zápasu. Pár minut před naší třetí brankou si ale první zákrok připsal také protějšek Zachy v barvách domácích – Sedlák, když zkrotil prudký, nebezpečný centr do šestnáctky. Hosté pak měli ještě jakýsi náznak šance, ale branku vůbec netrefili.

Výhra nad posledním celkem tabulky byla povinností. Utkání sledovalo něco přes 150 diváků. Soupeři jsme popřáli bodový úspěch v dalších bojích, byť pro jeho mužstvo je divize zřejmě ztracena. Dnes můžeme být s výsledkem spokojeni, i když mohl být vyšší. Spokojeni můžeme být také s hrou našich pleješ, ale!!!  pouze v první půli zápasu.