FC Zličín – SK Slaný 2 : 2 ( 1 : 0 )

FC Zličín – SK Slaný  2 : 2  ( 1 : 0 )

Branky : 32. Merta, 90. Žák  - 87. Jaráb, 89. Pudil.

Sestava : Mareš – Volgner (46.Panocha), Jaráb, Mihálik, Zelenka (46.Marek) – Bíba (46.Novotný), Pudil, Vimr (46.Hansl), Vašák – Baláž, Nádeníček.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a jeho úvod se odehrával spíše na polovině domácího Zličína. Jeho hráči byli u míče méně, než naši borci, přesto právě domácí zahrozili v 10.min. To se po jejich pěkné kombinaci vlevo dostal hráč s míčem u nohy až před Mareše, ale ten si připsal svůj první solidní zákrok a polovysokou střelou do protipohybu se překvapit nenechal. Zatímco naše hra nepřinášela před gólmanem domácích vážnější šance, domácí zachytili ve 32.minutě na půlce nepřesnou rozehrávku Bíby od lajny na střed hřiště a Merta pak přesnou střelou po zemi k tyči dostal svoje barvy do vedení. Ve 43.min. pak Nádeníček sice dostal míč odrazem od tyče do sítě Zličína, jenže branka nebyla uznána, neboť náš útočník hrál míč nohou vysoko ze vzduchu a tak jeho ekvilibristiku rozhodčí posoudil jako nedovolenou. Ve 44.min. Mareš dobře zkrotil míč na brankové čáře po hlavičce jednoho z hráčů soupeře. Se čtyřmi změnami v sestavě a posunem hráčů na svých postech jsme nastoupili do druhé půle. Hned v úvodu Merta mohl zvýšit vedení, ale Mareš byl svým zákrokem proti. V 50.min. měli domácí kliku, když zpoza šestnáctky pálil tvrdě střídající Novotný, jenže nastřelil břevno. Vyrovnat se nám nepovedlo ani v minutě 57., když brankář domácích vychytal nejprve velkou šanci Baláže a vzápětí skvěle zasáhl po dorážce Novotného. Další šance pak na naší straně sice přicházely, ale zakončení bylo nepřesné nebo slabé a brankář tak vše pochytal. Až v 87.min. byl před pokut. územím faulován Nádeníček a Jaráb svůj tk. provedl skvěle a brankář byl bezmocný. 1:1. Naopak v 88.min. skvěle vyrazil dalekonosnou střelu Mihálika na roh. Vzápětí  jsme získali v 89.min. další roh a po jeho rozehrání a špatně odvráceném míči napřáhl Pudil a prostřeli všechny, kteří stáli mezi ním a bránou soupeře. Vedeme 2:1. Střelec naší druhé branky pak ale dlouho slavil, ztratil míč po souboji ve středu pole a na kolmici si naběhl Žák a prostřelil po zemi vybíhajícího Mareše. Zápas tak končí nerozhodným výsledkem 2:2.

V našem druhém přípravném utkání jsme po vysoké porážce od mužstva ČFL nedokázali zvítězit ani na pražském Zličíně, který hraje kraj. přebor. V brance dnes byl Roman Mareš, neboť Sedlák není zcela fit, další naše plejery pak vyřadil pozitivní test na covid. Dnešní zápas potvrdil, že bychom mohli dojednat angažmá s dalšími hráči, kteří jsou u nás „na zkoušce“a absolvují s námi zimní tréninkovou přípravu. Další čtyři přípravná utkání nás čekají s divizními soupeři. Ten nejbližší odehrajeme v sobotu v Příbrami a soupeřem budou Tochovice.