Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Brandýs nad Labem  1:4  (1:2)

Branky : 37. Nádeníček – 5. a 50. Braborec, 11. Šmejkal, 53. Svoboda.

Sestava: Sedlák – Bíba (59. Volgner), Hansl (76. Koula), Panocha, Vašák – Jaráb, Mareš – Maroušek (69. Furmánek), Galbavý ( 69. Marek), Vimr – Nádeníček (69. Novotný).

Úvod dalšího domácího zápasu nám vůbec nevyšel. V 5.min. prohráváme 1:0, když po levé straně proběhl mezi bránícími hráči až příliš jednoduše Braborec  a s ledovým klidem uklidil přízemní střelou míč do Sedlákovy brány. V 9.min. pak začala série čtyř rohů hostujícího celku a ten čtvrtý dokázal Šmejkal v 11.min. šťastnou hlavičkou přetavit ve vedení 2:0 pro hosty. Pro naše hráče to byla samozřejmě studená sprcha, ale na hřišti se bojovalo, nicméně před oběma brankáři se nic nedělo. Pak přišla 37.min., když Mareš přesnou přihrávkou našel Nádeníčka, který pak dokázal snížit umístěnou střelou podle brankáře Janáčka na rozdíl jediné branky. V 45.min. střílel z velké dálky na Sedláka kapitán hostů Folwarczny, ale jeho střela příliš problémů našemu gólmanovi nenadělala. Také druhý poločas jsme začali tragicky. V 50.min. se po autovém vhazování dostal míč přes celou šíři hřiště až k neobsazenému Braborcovi a ten rybičkou a odrazem od tyče dostal míč do sítě v Sedlákově bráně potřetí. Pouhé tři minuty nato se pak po centru z pravé strany z první trefil přesně střídající Svoboda a bylo rozhodnuto. Do hry se pak v domácích dresech dostali hráči z lavice náhradníků, ale ani střela Marka ze 73.min., která šla jen centimetry mimo bránu, na stavu nic nezměnila.

Šňůra našich nepovedených zápasů se prodlužuje a na naše hráče padla pořádná deka. Nedaří se nám kombinace a dostáváme laciné branky. Naše vstupy do obou poločasů dnes byly katastrofální.  V první půli jsme inkasovali dvakrát v rozmezí šesti minut a po změně stran dokonce během třech minut. Utkání ve Slaném sledovalo dnes poměrně málo diváků, sotva 130. Přesto jich poměrně velká část po zápase s hostujícím celkem slavila, přijela totiž z Brandýsa.