TJ Sokol Libiš vs SK Slaný

Datum a čas konání: 20.8.2022 10:15

SK Slaný –FK Neratovice – Byškovice 0 : 1  ( 0 : 0 )

Branka : 86. Chlumecký

Sestava : Sedlák – Volgner, Jaráb, Hansl, Vašák – Mareš, Koula (81. Galbavý) – Bíba (59.Vimr), Furmánek (65. Marek), Novotný (59. Maroušek) – Nádeníček. Do hry nezasáhl druhý brankář Mareš a také mladík David Panocha, (syn našeho bývalého hráče Miroslava Rady) který do SK Slaný přišel z Brozan v tomto týdnu.

Na ukazateli časomíry svítila nula, když si svůj první zákrok připsal Sedlák, neboť musel likvidovat nebezpečnou střelu hostů z pravé strany. Ve 22.min. náš gólman včas vyběhl z brány a sebral míč od nohy pronikajícího Rejmana, který se užuž chystal zakončovat svoji individuální akci. Tentýž hráč pak za slibné pozice střílel na Sedláka v 31,min., ale naši bránu vysoko přestřelil. Během prvního poločasu se hrál vcelku vyrovnaný zápas a ani jedno z mužstev si nedokázalo vypracovat gólovou šanci a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Ve 49.min. se ke střele dostal Furmánek, ale brankář Neratovic Dědek zasahovat nemusel, neboť míč šel mimo jeho bránu. Furmánek pak v 61.min. musel opustit hřiště, neboť si při jednom z mnoha soubojů bolestivě poranil koleno. V 63.min. se při dočasné přesilovce dostal do šance Duch, ale míč poslal po zemi těsně vedle zadní tyče Sedlákovy brány. Zraněného Furmánka pak v 65.min. nahradil Marek. V 72.min. vyrobil až dosud bezchybně hrající stoper Dosoudil chybičku, k míči se dostal Vimr, dokázal se zbavit bránícího Dosoudila a dostal se vzápětí do střelecké pozice, jenže k naší lítosti míč směřující k zadní tyči prošel mimo do zázemí. Rozuzlení dosud bezbrankového zápasu přišlo v 86.min. Střídající Maroušek ztratil u zadní lajny po pravé ruce Sedláka míč, ten se pak dostal před branku domácího celku a zde po odrazu a zblokované střele k noze kapitána hostí Chlumeckého, který jej poslal povedenou střelou do sítě za Sedlákem. Prohráváme 1:0. V 89.min. předvedli neratovičtí rychlý brejk a střídající Buriánek trefil tyčku domácí brány a v první minutě tříminutového nastavení pak pálil tvrdě na Dědka Hansl, jenže přesně do místa, kde stál brankář a ten tak vyrazil míč na roh.

Těsná prohra na domácím hřišti od lídra tabulky nás mrzí, zvlášť, když se zrodila až v samotném závěru utkání a navíc po naší hloupé chybě. Vcelku se hrál vyrovnaný zápas i když hosté byli asi více u míče. Brankáři si v sobotu příliš nezachytali, neboť kromě popsaných situací, které končily nepřesným zakončením si oba soupeři žádné gólové šance připravit nedokázali. V našem dresu se konečně dostal na hřiště dosud chybějící Vimr. Utkání za pěkného počasí sledovaly necelé dvě stovky diváků.

Žádné nadcházející události.

2. SK STAP-TRATEC Vilémov 0 0:0 0