FK Olympie Březová vs SK Slaný

Datum a čas konání: 18.9.2021 16:00

FC Chomutov – SK Slaný 2 : 1 ( 0 : 0 )

FC Chomutov – SK Slaný  2 : 1  ( 0 : 0 )

Branky : 80. Dolechek, 85. Junuzovič – 61. Nádeníček

Sestava : Sedlák – Bíba, Jaráb, Hansl, Volgner (87. Hořejší) – Koula (87. Řehák), Mareš – Maroušek (76, Marek), Furmánek (64. Galbavý), Novotný – Nádeníček. Náhradní brankář Mareš R.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, rozhodně lépe, než tomu bylo v Lounech, kde nás domácí od samého začátku dostali pod velký tlak. V 5.min. střílel na bránu Koula, ale mířil nad. Čtyřiačtyřicetiletý brankář Zaťko tak zasahovat nemusel. Ve 14.min. si svůj první dobrý zákrok připisuje Sedlák, když vykryl náběh Chaloupky a srazil míč na roh. V 26.min. se k míči dostal narostlý pětačtyřicátník, útočník domácího celku Boček, pohotově vystřelil po zemi, ale na Sedláka si nepřišel. Ve 34.min. zády k naší bráně Boček narazil míč na střelu Dolechekovi, jednomu z nejlepších hráčů na hřišti, který pak mířil jen těsně vedle. Tentýž hráč si v 36.min. naběhl na přesnou kolmici mezi naše obránce a šel sám na naší bránu, ale Sedlák ho fantasticky vychytal. Ve 40.min. hlavičkoval po rohu Boček, jenže mířil nad bránu. V poslední minutě první půle přišel brejk Novotného, který přihrál dobře Marouškovi, jenže ten z dobré pozice Zaťkovu bránu minul. V 50.min. bombu Jelínka Sedlák vyrazil nad branku na roh. O dvě minuty později pak rovněž na roh dokázal srazit také střelu Dolecheka. Domácí stupňovali svůj tlak a naše obrana byla neustále v pohotovosti. Pak ale přišla 61.min., kdy domácí obránce Kunart vyrobil hrubku, jeho nepovedenou malou domů hlavou vystihl Nádeníček a překonal střelou po zemi vyběhnuvšího Zaťka. Vedeme tak 1:0. V 64.min. ale musel být ze hřiště odveden po neurčitém svalovém zranění Furmánek, kterého nahradil Galbavý. V 66.min Maroušek krásným přesným centrem našel Nádeníčka, který hlavičkoval i přes bránícího hráče, jenže Zaťko se vytasil s parádním, pro domácí velmi důležitým zákrokem a míč chytil. V 80.min. Boček vyhrál hlavičkový souboj před naší bránou a prodloužil míč na vlevo číhajícího Dolecheka, který dokázal přesnou střelou srovnat stav zápasu. V 85.min. ztratil Novotný zbytečně míč vpravo před Sedlákem a střídající Junuzovič otočil skóre ve prospěch domácích. Změnu stavu nepřineslo ani dvouminutové nastavení hrací doby.

Ani v Chomutově jsme neuspěli, stejně jako v Lounech a odjíždíme domů s prázdnou, tam jsme navíc propadli herně. Naše prohra v Chomutově se stejně jako v Ostrově, (rovněž 2:1) zrodila po osobních chybách v naší obraně. V domácím celku kromě dvou zmiňovaných veteránů ještě odehrál většinu zápasu exligista Gedeon (ročník 75). Zbytek mužstva ale pak tvoří mladí a šikovní hráči. V našem mužstvu se v dobrém světle představili rovněž dva mladíci: Koula a také střídající Marek. Postihla nás pravděpodobně další ztráta, kterou je svalové zranění Furmánka, který dnes hrál až do svého zranění dobrý zápas. Doufejme, že se nerozšíří naše marodka a Furmánek se nepřidá k dlouhodobě zraněným  Trnkovi a Benešovi, ke kterým připočtěme ještě Zelenku a Vimra, kteří mají shodně vleklý problém s kotníkem. Tohle je už opravdu smůla!

Žádné nadcházející události.

1. FK Baník Most - Souš 7 16:4 17