SK Újezd Praha 4 vs SK Slaný

Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

SK Slaný – FK Meteor Praha VIII  4 : 3  (2 : 2 )

Branky : 16. Furmánek, 17. a 51. Nádeníček, 84. Maroušek – 33. Slavata, 45. Němec, 90. Novotný

Sestava: Sedlák – Volgner, Jaráb, Beneš (12. Furmánek), Vašák – Koula (68. Řehák) – Maroušek (85. Danda L.), Mareš, Hansl, Novotný (85. Marek) – Nádeníček. Připraveni: Zelenka a Mareš.

Ve 3.min. Sedlák včas zareagoval a sebral míč před dobíhajícím Novotným. V 5.min. Maroušek rychlám návratem překazil hostujícímu celku slibně se vyvíjející akci. V 9.min. se do zakončení dostal Nádeníček, ale jeho střela postrádala jak přesnost, tak i razanci. V 10.min. zůstal na trávníku v bolestech ležet Beneš, když si zle pochroumal levé koleno a musel být střídán Furmánkem. V 16.min. Maroušek potáhl míč od středové lajny až k pokut. území soupeře, jeho střelu zblokovali obránci, ale míč se odrazil k Furmánkovi, který prostřelil Tomu v brance Meteoru a jdeme do vedení 1:0. O minutu později Vašák přesně přihrál volnému Nádeníčkovi a ten zblízka dal na 2:0. Ve 23.min. Sedlák nepříjemnou střelu Novotného chytil. V 28.min. Maroušek přihrál z pravé strany míč zcela osamocenému Furmánkovi, který pohotově pálil na soupeřovu bránu, jenže míč orazítkoval tyč Tomovy brány. Ve 33.min. se Meteoru podařilo snížit, když po odrazu od tyče doklepl míč za Sedlákova záda Slavata. Minutu nato se do zakončení dostal Maroušek, ale míč šel vedle. V nastavené dvouminutovce první půle kopeme roh, po kterém hosté předvedli bleskurychlý brejk a Němcem dokázali srovnat skóre zápasu na 2:2. Po změně stran domácí podržel Sedlák, když v 48.min. předvedl dobrý zákrok po zaváhání naší obrany. V 51.min. Maroušek našel přesnou přihrávkou ze své pravé strany na zadní tyči číhajícího Nádeníčka, který ve skluzu dokázal překonat Tomu a opět tak přivést domácí do vedení v utkání. V 65.min. se do slibné šance dostal hostující Novotný, ale naštěstí mířil mimo. V 84.min. předvedli naši hráči pěknou akci, když Vašák zleva poslal míč do vápna na Nádeníčka, ten jej chytře přeběhl, pustil ho Marouškovi, který dokázal překonat Tomu počtvrté. Vedeme tak opět o dvě branky 4:2. Do další šance se pak v 89.min. dostal Nádeníček, jenže Toma jeho střelu po zemi reflexivně vykopl. Nedáš – dostaneš pak potvrdil v nastavení hostující Novotný, kterému se podařilo snížit a stanovil tak konečný výsledek zápasu 4:3.

Naše výhra se dnes rodila poněkud krkolomným způsobem. Již v první půli jsme přišli o dvougólové vedení a inkasovali jsme branku také v nastaveném čase druhého poločasu.  V úvodu zápasu se zranil Beneš a vypadá to na několikazápasovou stopku. Svalové zranění si přivodil rovněž mladíček Koula, který jinak odehrál velmi dobrý zápas. Nyní jedeme dvakrát ven (Louny a Chomutov), potěšitelné je, že do hry může po trestu nastoupit Bíba a snad také konečně uvidíme na trávníku dnes čerstvého ženáče Vimra. Na lavičce se dnes po velmi dlouhé pauze objevil také Ondřej Zelenka. Přes všechny problémy se zraněnými hráči (utkání přihlížel také Jarda Trnka po zlomenině nohy) panuje ve Slaném dobrá nálada, neboť po čtyřech kolech jsme na čele divize B.