Datum a čas konání: 15.6.2024 10:15

FK Ostrov – SK Slaný 2 : 1 ( 1 : 0 )

FK Ostrov – SK Slaný  2 : 1  ( 1 : 0 )

Branky : 31. Vrba, 70. Matoušek – 57. Maroušek

Sestava : Sedlák – Volgner, Jaráb, Beneš (46. Galbavý), Vašák – Maroušek (84. Danda L.), Mareš, Hansl (70. Řehák), Novotný – Furmánek (84.Marek), Nádeníček. Připraven byl druhý brankář Mareš R.

Domácí byli aktivní hned od začátku utkání a hrálo se spíše na naší půlce, byť do zakončení se ostrovští nedostali. První brankářský zákrok přišel u domácího celku, když Súttó musel krýt nepříliš těžkou střelu Furmánka. Ve 20.min. se po našem rohu prosadil Mareš, jenže míč z jeho hlavy šel nad bránu soupeře. Ve 23.min. pak po rohu na druhé straně hřiště dochytal Sedlák míč až napotřetí. V 26.min. se k odraženému míči před Sedlákem dostali domácí, ale koncovka byla naštěstí nepřesná. V 31.min. se ale zpoza šestnáctky z levé strany trefil náramně Vrba, míč skončil v protilehlé šibenici a Sedlák byl bez nároku na jakýkoliv zákrok. Prohráváme 1:0. Ve 37.min. bomba Machka z dobré pozice prosvištěla těsně nad naší bránou. O minutu později Zedníček v jasné šanci poslal míč po zemi jen těsně vedle. Domácí pak zahodili jasnou šanci ke skórování také ve 41.minutě. Do druhé půle nastoupil místo zraněného Beneše Galbavý. Ve 47.min. Novotný postupoval sám na domácího gólmana, míč si ve finální fázi ale přistrčil příliš dopředu a domácí gólman jej dokázal vychytat. V 52.min. Novotný zachytil rozehrávku soupeře, míč přišel k Furmánkovi, ale jeho ránu dokázal gólman domácích vyrazit bravurním zákrokem. Získali jsme pouze roh a po jeho rozehrání  jsme nedokázali dostat míč do ostrovské sítě. V 55.min. hlavičku Nádeníčka zkrotil brankář domácích až za pomoci odrazu od tyčky své brány. Vyrovnání jsme si za zlepšenou hru po změně stran zasloužili a přišlo v 57.minutě. Křižný pas Vašáka ze středu pole zpracoval Furmánek, ten míč posunul na Nádeníčka, který střílel do brankáře a odražený míč pak Maroušek pohodlně dostal do sítě a srovnal stav zápasu. V 65.min. Sedlák kryl přesnou střelu Matouška. V 70.min. Vašák místo malé domů zvolil kličku a odkop dopředu, jenže míč zachytil jeden z domácích hráčů a na přihrávku před Sedláka si naběhl zleva Matoušek a Ostrov poslal opět do vedení. V 74.min. tk Lišky, směřující pod břevno vytěsnil Sedlák na roh. V závěru zápasu jsme chtěli vyrovnat, to ale naši slibnou akci zastavil praporek pomezního, přestože se nám zdálo, že střídající Marek v tu chvíli v ofsajdu nebyl.

V Ostrově jsme prohráli, stejně jako v minulém ročníku. Před rokem to bylo 4:0 a tento výsledek mohl na tabuli svítit také letos a to už po odehrání prvního poločasu. Ten byl z naší strany bídný. Po změně stran to bylo již lepší, naše vyrovnání , které jsme si zasloužil trochu otupilo hru domácích, ale ti pak dokázali opět strhnout vedení na svou stranu a tak zahozené šance z první půle je mrzet nemusely. V Ostrově nám citelně chyběl Bíba, s Trnkou již letos počítat nemůžeme, Vimr nebude k dispozici ještě 14 dní a do hry snad už naskočí kapitán mužstva Zelenka. Za týden přivítáme na svém hřišti pražský Meteor. Výkop je v 17:00 hodin.