SK Kladno vs SK Slaný

Datum a čas konání: 30.10.2021 10:15

SK Slaný – SK Český Brod  2 : 0  ( 2 : 0 )

Branky: 10. Novotný, 42. Nádeníček

Sestava: Sedlák – Bíba, Beneš, Jaráb, Vašák – Maroušek (87.Danda.L), Mareš M., Trnka (63.Galbavý), Novotný (87.Volgner) – Furmánek (59.Hansl), Nádeníček. Do hry nezasáhli brankář Mareš a Marek.

V úvodu zápasu si hosté vynutili územní převahu a jejich tlak na naši obranu jim přinesl v krátkém sledu čtyři rohové kopy. Po jednom z nich si Sedlák na brankové čáře připsal důležitý zákrok, když reflexivně vykopl střelu jednoho z hostujících hráčů. Na druhé straně pak domácí část publika potleskem ocenila akci Mareše s Furmánkem a přesnou přihrávku na Nádeníčka, který poprvé v utkání pěknou střelou prověřil umění hostujícího brankáře Přibyla, který míč s námahou vyrazil na roh. V 10.min. jdeme do vedení, když po Marouškově vhazování Nádeníček prodloužil míč na Novotného, který pohotovou střelou dokázal Přibyla překonat. Ve 12.min. mohlo být ještě veseleji, když po centru Vašáka hlavičkoval Nádeníček do tyče Přibylovy brány. Ve 34.min. parádně zakombinovali na pravé straně Bíba s Furmánkem, prvně jmenovaný pak našel Nádeníčka v pokut. území soupeře, jenže náš útočník střílel z dobré pozice mimo. V 41.min. kope Maroušek z prostoru u domácí střídačky tk. a našel přesně hlavu Nádeníčka, tomu po jeho zásahu míč z výšky padl přesně k noze a střela na vzdálenější tyč byla pro Přibyla nechytatelná.  Po krásné brance jdeme do vedení  2:0. V 52.min. hostující Sklenička využil menší zaváhání naší obrany a dokázal na Sedláka vystřelit i přes bránícího hráče a míč se otřel o tyčku Sedlákovy svatyně.  Hosté se po změně stran snažili o korigování pro ně nepříznivého stavu a v 57.min. narostlý střídající Herzán hlavičkoval sice přesně, ale Sedlák míč zkrotil. V 61.min. si na druhé straně centr Novotného málem do vlastní sítě srazil Kubiš. Po hodině hry už se hrálo opravdu na doraz a diváci sledovali  parádní fotbalové představení. Pak ale přišla 63.min. a nešťastný moment celého utkání. Před šestnáctkou našeho soupeře šli  do tvrdého souboje o míč bránící Ceccarelli a útočící Trnka, ten byl o zlomek sekundy u míče dříve a tak došlo ke střetu a noha našeho záložníka tvrdý náraz nevydržela. Ceccarelli putoval po druhé žluté a následné červené do kabiny a náš hráč byl po dvaceti minutách odvezen záchrankou do slánské nemocnice. Stav je takový, že má zlomenou jak holenní, tak i lýtkovou kost, zlomenina je naštěstí bez posunu fragmentů a bez dalších úlomků. Verdikt je jasný: pondělní operace. Jardu Trnku v poli nahradil Galbavý a postavil se k rozehrání tk. Dobře kopnutý trestňák přes zeď však Přibyl skvěle dokázal vyrazit. V 86.min. pak Galbavý jemným lobem našel na zadní tyči číhajícího Nádeníčka, který se najednou s míčem u nohy ocitl před Přibylem. Náš kanonýr však dal vyniknout Přibylovi a stoprocentní tutovku tentokrát zahodil. V tuto chvíli jsme již věděli, že se bude nastavovat 20 minut a tak o dalším dění na hřišti budeme psát jako o dění v nastavení. Ve 2.min. dělovku Hansla Přibyl vyrazil jen před sebe a dokázal vyrazit také tvrdou střelu Bíby. Ve 12.min. pak nervy neudržel na uzdě náš bek Bíba, nakopl soupeře, ten jej následně v kravatě složil k zemi a tak Bíba s Nekolným viděli v ruce rozhodčího Šimečka červenou kartu. V 16.min. si Sedlák poradil s další nebezpečnou situací a míč z hlavy našeho soupeře kryl. Po 22 minutovém nastavení zápas končí naší výhrou 2:0.

Dnes jsme Brodu odvedli obě porážky z minulých let (0:1 a 0:3). Vítězství si ceníme, neboť Český Brod je pasován do role favorita soutěže. Dnes jsme však v kabině po zápase nezpívali, protože cena za tohle vítězství je příliš vysoká. Takovéto věci ale fotbal přináší a tak všichni přejeme Trnímu brzké uzdravení. Obránce Bíba dostal od trenéra pořádný kartáč, neboť také o něj budeme oslabeni v následujících zápasech. Uvidíme, jak ocení disciplinárka jeho nesmyslný zkrat.

M. Šúr, ved. mužstva

2. FK Baník Most - Souš 13 32:13 26